Lawyer, Legal Counsel(Internationalisation)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Wspieramy wdrażanie i udoskonalanie  produktów Allegro w Polsce, pracujemy nad internacjonalizacją platformy i rozwijaniem jej na zagranicznych rynkach,  zarządzamy procesami, dzięki którym nasi klienci mogą kupować sprawnie, wygodnie i przyjemnie, a sprzedawcy skutecznie zwiększają swoją jakość obsługi i wolumen sprzedaży.

Lokalizacja: Poznań

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz udzielać wsparcia prawnego w ramach bieżącej działalności Spółki, w tym w zakresie rozwijania i promowania tej działalności poza granicami Polski
  • Będziesz czuwać nad zapewnieniem odpowiednich rozwiązań prawnych dla projektów, w tym o charakterze międzynarodowym
  • Będziesz udzielać porad prawnych, opinii, wyjaśnień i konsultacji prawnych
  • Odpowiesz za przygotowywanie umów, regulaminów, procedur wewnętrznych oraz innych wymaganych dokumentów
  • Na bieżąco będziesz analizować zmiany w przepisach prawnych, włączając zmiany w obszarze prawa międzynarodowego prywatnego, prawie unijnym i orzeczeniach sądowych
  • Wesprzesz merytorycznie inne zespoły Spółki
  • Będziesz w stałym kontakcie z zagranicznymi doradcami oraz współpracownikami Spółki także o zasięgu międzynarodowym
  • Weźmiesz udział w postępowaniach dotyczących spraw operacyjnych Spółki
  • Będziesz w kontakcie z właściwymi urzędami i instytucjami
  • Weźmiesz czynny udział w negocjacjach dotyczących Spółki

Ze swojej strony oferujemy:

  • Umowa na zastępstwo na czas urlopu macierzyńskiego
  • Model pracy hybrydowej (3 dni praca z biura, 2 dni możliwość pracy zdalnej). Nasze biuro w Poznaniu jest świetnie zlokalizowane, znajdziesz tu znakomite narzędzia pracy (podnoszone biurka, interaktywne sale konferencyjne).
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (do wyboru mamy m.in. pakiety medyczne, sportowe, lunchowe, ubezpieczenia, bony na zakupy)
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas i skoncentrowane na specyfice Twojej pracy
  • Pracę w zespole, na którego wsparcie zawsze możesz liczyć - na pokładzie mamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie
  • Turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp (m.in. szkolenia z zakresu organizacji pracy, sposobu komunikacji, motywacji do pracy oraz różnych technologii i zagadnień merytorycznych)

Ta oferta jest dla Ciebie jeśli:

  • Masz wyższe wykształcenie prawnicze
  • Posiadasz minimum 2-letnie doświadczenie w pracy w charakterze prawnika w wewnętrznym dziale prawnym firmy lub kancelarii zajmującej się obsługą dużych podmiotów gospodarczych prowadzących działalność międzynarodową
  • Posiadasz wiedzę z zakresu prawa cywilnego, prawa dotyczącego ochrony konsumentów i konkurencji, prawa unijnego oraz z zakresu prawa międzynarodowego prywatnego
  • Posługujesz się językiem angielskim na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z klientem zagranicznym, prowadzenie projektów oraz udzielanie porad prawnych (zarówno w mowie jak i piśmie)
  • Dobrze czujesz się w koordynacji wielu zadań jednocześnie, potrafisz określać odpowiednie priorytety
  • Charakteryzujesz się asertywnością, opanowaniem, dokładnością, elastycznością i rzetelnością
  • Posiadasz doświadczenie w obsłudze prawnej zagranicznych klientów