Mobile Software Engineer (Android) - Technical Platform

  • Pełny etat

Opis stanowiska

W obszarze Platformy Technicznej i Operacji pracujemy nad tym aby wszystkie trybiki skomplikowanej maszyny jaką jest Allegro doskonale ze sobą współgrały, skalowały się i działały bez przerwy 24h/7 dni w tygodniu. Dostarczamy narzędzia oraz procesy, z których korzystają zespoły developerskie, odpowiadamy za archiekturę, monitoring, automatyzację, wdrażamy innowacyjne rozwiązania, które przyspieszają proces developmentu oraz możliwości skalowania naszego serwisu.

Odpowiadamy za ruch rzędu tysięcy żądań na sekundę, mamy setki milionów rekordów w naszych bazach danych, architekturę mikroserwisową na backendzie, jak również mikrofrontendy. Pracujemy w gronie kilkudziesięciu zespołów złożonych z inżynierów i inżynierek posiadających różnorodne kompetencje (backend, frontend, mobile), współpracujemy z zespołami produktowymi z wszystkich obszarów Allegro.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Weźmiesz udział w tworzeniu innowacyjnego produktu umożliwiającego szybkie dostarczanie treści mobilnych na platformę iOS oraz Android

  • Nasza praca to w większości R&D, mamy możliwość definiowania tego jak będzie wyglądała technologia, którą tworzymy, a podobnych rozwiązań na rynku jest niewiele

  • Weźmiesz czynny udział w tworzeniu kodu, modułów, proponowaniu rozwiązań oraz utrzymywaniu aplikacji, z której korzystają miliony użytkowników

  • Tworzymy aplikację dla Androida przy pomocy najnowszych technologii (np. Kotlin, RxJava, Android Jetpack), ale jeżeli chcesz rozwijać się również w takich obszarach jak backend (Kotlin) lub frontend (TypeScript) to nasz zespół daje takie możliwości

  • Automatyzujemy testy i powtarzalne procesy, praktyki takie jak Code Review, Continuous Integration, Continuous Deployment, Pair Programming to dla nas codzienność

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym - Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

  • Rocznie ponad 100 naszych inżynierów i inżynierek bierze udział w konferencjach w Polsce i za granicą w tym na Google I/O, DroidCon, AnDevCon, każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

  • Na co dzień korzystamy z najnowszych MacBook Pro 13’’ lub 16", zapewniamy dwa zewnętrzne monitory plus wszystkie gadżety, które potrzebujesz do pracy

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Bardzo dobrze znają system Android od strony programisty, ale również architektury aplikacji - Myślą nieszablonowo i mają szeroką perspektywę na to co robią

  • Mają doświadczenie w mentorowaniu osób z mniejszym doświadczeniem i potrafią dzielić się zdobytą wiedzą - Biegle posługują się językiem programowania Kotlin

  • Są otwarte na inne technologie np. Kotlin, TypeScript

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć

Chcesz zobaczyć co dokładnie będziesz robić? Zobacz film z naszej wewnętrznej konferencji