Data Analyst

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Analityka Post Buy kampanii, rekomendacja działań reklamowych dla strategicznych klientów allegro.pl
  • Praca z danymi 1st, 2nd, 3rd party data – opracowywanie profili w oparciu o narzędzia DMP
  • Tworzenie rekomendacji najbardziej efektywnych zewnętrznych kanałów reklamowych
  • Praca z zespołem Traffic przy optymalizacji kampanii realizowanych w ramach usługi Trading Desk
  • Budowanie raportów biznesowych dla wielu różnych interesantów w tym opracowywanie raportów dla kluczowych klientów – pełna analityka ruchu oraz sprzedaży
  • Praca koncepcyjna nad tworzeniem modelami rekomendacji i optymalizacji działań reklamowych dla KPI klientów

Dlaczego warto?

  • Zespół jest bardzo zgrany, ambitny, wspólnie dąży do realizacji postawionych celów
  • Wpływ na kształtowanie strategii reklamowej  obecności największych marek na allegro.pl, praca z danymi o użytkownikach allegro i na ich podstawie wnioskowanie – wybór najefektywniejszych kanałów komunikacji dla marek spoza Allegro
  • Współpraca z największymi markami – rekomendacja działań zwiększających efektywność działań reklamowych
  • Narzędzia: Relacyjne bazy danych, narzędzia do wizualizacji danych: google datastudio, tableau,  SSP: DV 360, Adform, Appnexus
  • Obsługa klientów na najwyższym możliwym poziomie jakościowym – realizacja KPI klientów

Ze swojej strony oferujemy:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Oczekiwania:

  • Biegła znajomość MS Excel oraz narzędzi do wizualizacji danych np. google data studio, tableau
  • Znajomość MsSQL
  • Znajomość narzędzi programatycznych:  DV 360, Adform SSP, Appnexus DSP
  • Znajomość zagadnień optymalizacji działań Trading desk
  • Znajomość pracy z danymi (1st, 2nd, 3rd party), umiejętność tworzenia profili na platformach DMP (mile widziane)
  • Mile widziana znajomość zagadnień uczenia maszynowego, systemów eksperckich – w tym tworzenia modeli
  • Kreatywność oraz samodzielność w poszukiwaniu analitycznych rozwiązań problemów biznesowych, umiejętność biznesowej interpretacji wyników
  • Chęć nauki nowych technologii, wysokie zdolności interpersonalne
  • Zaawansowane zdolności analityczne, dokładność, rzetelność

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!