Starszy specjalista HR

  • Pełny etat
  • Experience Level: Senior Specialist
  • Dział: People & Culture

Opis firmy

Twórz z nami świat bez wyzwań logistycznych!

Cześć, jesteśmy TIMOCOM.

Dostarczamy rozwiązania IT dla sektora transportu, spedycji i logistyki. Jako eksperci w dziedzinie FreightTech wierzymy w świat bez wyzwań logistycznych. Dlatego naszą misją uczyniliśmy tworzenie inteligentnej, bezpiecznej i prostej logistyki.

Tworzymy zgrany #OneTeam!

TIMOCOM to przede wszystkim ludzie! I to tacy, którzy łączą zawodowy profesjonalizm
z poczuciem humoru i często niecodziennymi pasjami. Są wśród nas kawosze i herbaciarze, miłośnicy psów i fani kotów, zapaleni rowerzyści i zwolennicy czterech kółek. W pracy mimo różnic (a może właśnie dzięki nim?) tworzymy zgrany #OneTeam! Obecnie jest nas ponad 70 osób.

Opis stanowiska

Dołączając do naszego zespołu przejmiesz zadania związane z administracją kadrami oraz strategicznym wsparciem kierowników poszczególnych działów w obszarze prawa pracy oraz wewnętrznych procedur HR. Jako członek zespołu HR będziesz uczestniczyć w implementacji międzynarodowej strategii HR czy współtworzyć projekty HR, w tym m.in. dotyczące onboardingu, digitalizacji i optymalizacji procesów.

Co dokładnie przez to rozumiemy?

Obszar kadrowy obejmuje następujące zadania:

  • zapewnienie sprawnego procesu zatrudnienia nowych pracowników od strony kadrowej (w tym obcokrajowców);
  • pełną obsługę kadrową pracowników i zleceniobiorców: wystawianie umów, aneksów do umów, dokumentów rozwiązujących stosunek pracy, świadectw pracy, wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu, tworzenie kont pracowników w systemach, bieżącą obsługę pracowników i zleceniobiorców;
  • prowadzenie akt osobowych pracowników i pozostałej dokumentacji pracowniczej zgodnie z aktualnym stanem prawnym;
  • ustalenie należnych limitów urlopowych oraz zarządzanie systemem urlopowym;
  • monitorowanie terminów związanych z upływem zawartych umów, długotrwałymi nieobecnościami, badaniami medycyny pracy, szkoleniami BHP;
  • współpracując z naszym partnerem w kwestiach płacowych będziesz także weryfikować poprawność rozliczania czasu pracy pracowników, rozliczać delegacje, przygotowywać dane do naliczenia wynagrodzenia, a także weryfikować kompletność i poprawność wypłat wynagrodzeń dla pracowników i zleceniobiorców. Zadbasz także o obsługę procesu PPK w Spółce oraz dostępnych benefitów i wymianę informacji w tym zakresie z w/w partnerem oraz dostawcami rozwiązań.

Poprzez wsparcie kierowników rozumiemy:

  • współpracę z w zakresie rozwiązywania problemów związanych z relacjami z pracownikami, zapewnienie podjęcia odpowiednich działań i oceny ryzyka;
  • doradztwo w zakresie prawa pracy oraz wewnętrznych procedur HR;
  • współpraca z liderami i pracownikami w celu stworzenia przyjaznego środowiska pracy;
  • projektowanie i weryfikację procesów onboardingowych, analizę przyczyn wyjścia z organizacji a także przygotowywanie niezbędnej dokumentacji związanej z podjętymi w ramach wsparcia decyzjami;

Implementacja strategii i współtworzenie projektów oznacza zaś:

  • ścisłą współpracę z Magdą, Patrycją oraz Elą #Atomówki. Mamy mnóstwo pomysłów i bardzo staramy się aby doświadczenia pracownika z obszarem HR były bardzo pozytywne, niezależnie czy chodzi o organizację integracji, poszukiwania informacji w naszych systemach czy uzyskanie informacji n/t składników wynagrodzenia;
  • jesteśmy także częścią zespołu międzynarodowego, regularnie uczestniczymy nie tylko w spotkaniach dzieląc się best practice, ale jesteśmy też członkami zespołów projektowych różnych inicjatyw wspierających strategię HR w całej organizacji.

Kwalifikacje

Sprawdzisz się u nas, jeśli:

  • wykazujesz praktyczną znajomość przepisów Prawa Pracy, przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych i ustawy o PPK
  • Twoje umiejętności poparte są co najmniej 4 letnim doświadczeniem w obszarze HR (HR Generalist, Junior HRBP) w trakcie którego zdobyłaś/eś wiedzę i umiejętności w obszarze zarządzania HR Admin, wspierania Liderów zespołów, zarządzania cyklem życia pracownika w organizacji oraz komunikacji wewnętrznej
  • rozumiesz biznes, potrafisz identyfikować i adresować potrzeby zapewniając wsparcie i doradztwo dla poszczególnych działów
  • prezentujesz wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, umiejętności i chęć budowania relacji, pracy z ludźmi/ klientami wewnętrznymi
  • posługujesz się językiem angielskim na poziomie bardzo dobrym (B2) w mowie i piśmie (warunek konieczny)
  • regularnie uzupełniasz i aktualizujesz wiedzę kadrową oraz posiadasz wykształcenie wyższe z zakresu Prawa Pracy, Kadr i Płac, ZZL i/lub Administracji
  • świetnie odnajdujesz się w Pakiecie MS Office (Excel, Word, Power Point) oraz umiesz wykorzystać go w codziennej pracy
  • potrafisz dobrze organizować swoją pracę, cechuje Cię samodzielność, dokładność, terminowość
  • jesteś osobą komunikatywną, która – tak jak my – chętnie podejmuje nowe wyzwania każdego dnia, wymieniając się przy tym wiedzą i doświadczeniem
  • postawa „wszystkie ręce na pokład” jest Twoją dewizą.

Dodatkowe informacje

Jakie benefity oferujemy?

  • umowa o pracę + premię od pierwszego dnia pracy
  • pracę w nowoczesnym biurze w budynku Centrum Południe
  • możliwość pracy zdalnej - 100 dni w roku
  • ubezpieczenie na życie
  • prywatną opiekę medyczną
  • lunch pass (190 pln netto)
  • przyjazną atmosferę pracy
  • 13. pensję
  • dodatki z okazji stażu, ślubu i narodzin dziecka
  • premię za pozyskanie nowego pracownika dzięki Twojej rekomendacji
  • kompleksowy onboarding oraz możliwość rozwoju dzięki dostępowi do platformy szkoleniowej oraz językowej
  • ruchomy czas pracy
  • możliwość przyjścia do pracy z dzieckiem - wiemy, że niespodzianki się zdarzają, dlatego oferujemy osobne biuro przystosowane dla najmłodszych

Zależy nam, żebyś lubił to co robisz, więc jeżeli praca z ludźmi w obszarze HR to jest TO APLIKUJ!

Być może #Atomówki czekają właśnie na Ciebie 😊

Co jest dla nas ważne?

Kompetencje merytoryczne są bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze dla nas w procesie rekrutacji są wartości, którymi kierujemy się w organizacji.
#ONETEAM W naszej pracy od wielu lat stawiamy przede wszystkim na Team i pracę zespołową. Uważamy, że na dynamicznym rynku więcej zdziałamy, wspierając się wzajemnie, niż pracując w pojedynkę. Naszym zdaniem tylko w ten sposób możemy intensywnie rozwijać technologię i spoglądać w przyszłość.
#Różnorodność Jesteśmy firmą o międzynarodowym charakterze. Przekonaliśmy się już wielokrotnie, że różnorodność i umiejętność łączenia ludzi różnych kultur i języków są naszą siłą. Pozwalają nam spoglądać na wyzwania z różnych perspektyw i szybko znajdować najlepsze rozwiązania.
#Szacunek Szanujemy naszych pracowników, dlatego dbamy o jasne i uczciwe zasady współpracy.
#Komunikacja Przykładamy dużą wagę do szczerej komunikacji. Doceniamy uczciwość i otwartość w relacjach zawodowych. Jesteśmy fair i tego samego oczekujemy od naszych pracowników.
#Współodpowiedzialność Jako ONETEAM patrzymy na działania nie tylko przez pryzmat osobistych lub zespołowych działań, ale pamiętamy o szerszej perspektywie jaką jest cała organizacja.