Specjalista ds. Controllingu

  • Pełny etat

Opis firmy

Jesteśmy globalną agencją mediową należącą do jednego z trzech największych na świecie holdingów reklamowych – Publicis Groupe. W oparciu o naszą wiedzę o konsumentach, ich relacjach z markami, mediami i technologiami, tworzymy platformy doświadczeń z markami, które rozwijają biznes naszych Klientów. W Polsce Starcom zatrudnia ponad 300 ekspertów i gwarantuje Klientom wszystkie kluczowe usługi niezbędne do prowadzenia skutecznych działań reklamowych: performance marketing, analityka i badania, technologia i zarządzanie danymi, content marketing oraz business transformation. Jesteśmy najbardziej efektywną agencją w Polsce według globalnego rankingu Global Effie Index 2022 Oraz wielokrotnym laureat tytułu Agencji Roku m.in. Effie 2021 i Innovation 2021. Obsługujemy kilkadziesiąt najbardziej wymagających polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw, wśród których są między innymi: L’Oreal Polska&Baltics, Totalizator Sportowy, Grupa Maspex, Allegro.pl, Samsung, ZT Kruszwica, Santander Bank, Stellantis, Tarczyński, Tauron, Grupa Żywiec.

Opis stanowiska

  • Uczestnictwo w procesie zamknięcia miesiąca agencji mediowej należącej do Publicis Groupe
  • Tworzenie, bieżąca aktualizacja i wdrażanie procedur i narzędzi controlingowych
  • Uczestnictwo w procesie budżetowania przychodów i kosztów
  • Przygotowywanie kalkulacji i analiz na potrzeby wewnętrzne spółki
  • Projektowanie/wdrażanie procesów kontroli wewnętrznej oraz usprawnianie już istniejących
  • Współpraca z audytorami wewnętrznymi i zewnętrznymi
  • Wsparcie Kontrolerów Finansowych w bieżących obowiązkach
  • Komunikacja z innymi działami spółki w ramach pozyskiwania i weryfikacji danych
  • Wsparcie pozostałych działów w kwestiach finansowych

Kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse, rachunkowość, controlling) lub student studiów zaocznych warunek konieczny
  • Doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości (Dział GL), controllingu, finansów, raportowania lub audytu zewnętrznego (2 – 5 lat) – warunek konieczny
  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości finansowej – warunek konieczny
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację
  • Dobra znajomość pakietu MS Office (głównie Excel)
  • Mile widziana znajomość Oracle Hyperion Financial Management (HFM)
  • Poczucie odpowiedzialności za wykonywane obowiązki
  • Komunikatywność i samodzielność w wykonywaniu powierzonego zakresu obowiązków
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność interpretowania liczb i faktów oraz ich jasnego przedstawiania
  • Bardzo dobra organizacja pracy
  • Gotowość do pracy w pełnym wymiarze godzin warunek konieczny

Dodatkowe informacje

Co oferujemy?

  • Możliwość rozwoju i zdobycia doświadczenia w zakresie controllingu oraz kontroli wewnętrznej

  • Konkretnie określona ścieżka kariery – docelowo praca na stanowisku Kontrolera Finansowego

  • Praca w doświadczonym zespole w wewnętrznym Dziale Controllingu agencji mediowej

  • Hybrydowy model pracy

  • Samodzielność w realizacji zadań – przy wsparciu Kontrolerów Finansowych

  • Świadczenia dodatkowe (dofinansowanie pakietu sportowego oraz prywatnej opieki medycznej; dodatkowe świadczenia w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych)

  • Dostęp do wewnętrznej, międzynarodowej platformy Marcel umożliwiającej wymianę kontaktów oraz doświadczeń, wraz z szerokim portfolio kursów e-learningowych

  • Możliwość nauki dwóch języków obcych z pomocą dedykowanej platformy dla Ciebie i wskazanej przez Ciebie osoby

W Publicis Groupe cenimy różnorodność i zapraszamy do aplikowania wszystkich kandydatów, bez względu na wiek, płeć, orientację seksualną, wyznanie lub jego brak, pochodzenie czy pełno/niepełnosprawność.