SEM Planner

  • Pełny etat

Opis firmy

Starcom jest globalną agencją mediową należąca do jednego z największych na świecie holdingów reklamowych Publicis Groupe. W oparciu o naszą wiedzę o konsumentach, ich relacjach z markami, mediami i technologiami, tworzymy platformy doświadczeń z markami, rozwijające biznes naszych Klientów. W Polsce Starcom zatrudnia blisko 300 ekspertów i gwarantuje Klientom wszystkie kluczowe usługi niezbędne do prowadzenia skutecznych działań reklamowych: performance marketing, analityka i badania, technologia i zarządzanie danymi, content marketing oraz business transformation. Starcom jest najbardziej efektywną agencją w Polsce według globalnego rankingu Global Effie Index 2016. Obsługuje kilkadziesiąt najbardziej wymagających polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.

Opis stanowiska

  • Obsługa klientów w zakresie kampanii Google AdWords, Google Display Network, Youtube, Gmail Sponsored Promotions
  • Przygotowywanie trafnych estymacji, wycen i rekomendacji działań w zakresie PPC
  • Planowanie, prowadzenie i optymalizacja kampanii zgodnie i w celu poprawy KPI w oparciu o roczny flowchart
  • Ścisła współpraca z zespołem SEO, aby optymalnie zaplanować działania w wyszukiwarce w podziale na ruch płatny i organiczny
  • Budowanie pozytywnej relacji z klientem
  • Tworzenie struktur kampanii i raportowanie wyników
  • Terminowe i prawidłowe rozliczenie kampanii
  • Udział w tworzeniu rekomendacji mediowych/prezentacji strategicznych

Kwalifikacje

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, w samodzielnym prowadzeniu kampanii Google AdWords
  • Umiejętność tworzenia rekomendacji z zakresu PPC
  • Doświadczenie w optymalizacji kampanii pod różne cele (traffic, wizerunek, leady, sprzedaż, zasięg)
  • Umiejętność szybkiego i sprawnego tworzenia i rozbudowania struktury kampanii AdWords
  • Biegła znajomość Google Analytics
  • Umiejętność analizy i wyciągania trafnych wniosków - praktyczna znajomość Excela (tabele przestawne, filtry, formuły)
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiającą swobodną i efektywną komunikację
  • Zaangażowanie, proaktywna postawa i chęć rozwoju

Dodatkowym atutem będą:

  • Znajomość tematyki i narzędzi SEO w celu tworzenia i realizacji zintegrowanej strategii PPC/SEO
  • Znajomość DoubleClick for Search
  • Certyfikaty branżowe (np. DIMAQ)
  • Bardzo dobra znajomość programu Power Point oraz umiejętności prezentacyjne

Dodatkowe informacje

Oferujemy:

  • Bogatą ofertę szkoleń mediowych
  • Bliską współpracę z mediami przy powstających kampaniach
  • Rozwój kompetencji w obszarze marketingu efektywnościowego
  • Pracę dla znanych marek
  • Stabilne zatrudnienie
  • Benefity pozapłacowe
  • Bardzo dobrą atmosferę w pracy
  • Pyszną kawę i świeże owoce :)