Księgowy / Księgowa – rynek polski

  • Pełny etat

Opis firmy

WNS Global Services Inc. (NYSE: WNS) is a global Business Process Management (BPM) leader. WNS offers business value to 400+global clients by combining operational excellence with deep domain expertise in key industry verticals, including Banking and Financial Services, Consulting and Professional Services, Healthcare, Insurance, Manufacturing, Retail and Consumer Packaged Goods, Shipping and Logistics, Telecommunications, Travel and Utilities. Globally, the group’s over 44,000+ Professionals serve across 60 delivery centers in 16 countries worldwide.

WNS Poland - Launched operations in August 2012 with focus on European  language capabilities.  Key industries served: finance & accounting, insurance, shipping & logistics and customer service.

Opis stanowiska

  • Weryfikacja i księgowanie dokumentów (z numerem zamówienia i bez) zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Przygotowywanie płatności krajowych, zagranicznych oraz podatkowych i przesyłanie ich do zatwierdzenia
  • Sprawdzanie i weryfikacje delegacji pracowników zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • Wypłata zaliczek
  • Przygotowywanie płatności pomiędzy spółkami
  • Księgowanie transakcji pomiędzy spółkami (Intercompany)
  • Wprowadzanie danych kontrahentów do programu księgowego i ich aktualizacja
  • Księgowanie wyciągów bankowych
  • Analizowanie i wyjaśnianie płatności
  • Przygotowywanie i dokonywanie przeksięgowań i korekt na kontach
  • Przeksięgowywanie zobowiązań z tytułu VAT
  • Weryfikowanie stanu rozrachunków
  • Udział w czynnościach związanych z zamknięciem miesiąca i roku obrotowego (rewaluacja, księgowanie rezerw na zobowiązania)
  • Przygotowanie i sporządzanie sprawozdań na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych
  • Ścisła współpraca z klientem
  • Dodatkowe doraźne zadanie zgodnie z potrzebami

Kwalifikacje

  • Min. 3 lata doświadczenia w polskiej księgowości
  • Wykształcenie w kierunku finansowym lub księgowym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B1/B2
  • Doświadczenie w systemie ERP (miele widziane w SAP)
  • Silne umiejętności analityczne
  • Dobra znajomość Excela

Dodatkowe informacje

  • Pracę dla międzynarodowego klienta z branży muzycznej
  • Umowę o pracę na czas nieokreślony (po okresie próbnym)
  • Bonus miesięczny
  • Benefity (do wyboru: karta MultiSport, prywatna opieka medyczna, kupony benzynowe, bilety do kina, kupony do wielu różnych sklepów itp.)
  • Program Opieki dla Pracowników
  • Wiele opcji rozwojowych i szkoleniowych
  • Wyjątkowe inicjatywy CSR