PR Senior Account Executive / PR Specialist (FMCG)

  • Pełny etat

Opis firmy

MSL, należąca do Grupy Publicis, jest wyspecjalizowaną w komunikacji i budowaniu zaangażowania grupą doradców. Obszary naszej działalności to zarządzanie reputacją, komunikacja korporacyjna, pomoc w kryzysie i public affairs. Mamy kompetencje w tworzeniu strategii marketingowych, budowaniu silnych marek i kreowaniu programów konsumenckich online i offline. Naszym klientom zapewniamy doskonałe relacje z mediami, blogerami i liderami opinii, identyfikujemy czyj głos ma znaczenie w danej sprawie. Konsulting MSL to także społeczna odpowiedzialność biznesu, kształtowanie marki pracodawcy czy komunikacja finansowa.

MSL zatrudnia ponad 3 500 osób w prawie 100 biurach na całym świecie. Jest największą siecią komunikacyjną w Europie oraz na szybko rosnących rynkach Chin i Indii. Jesteśmy także wiodącą firmą doradztwa komunikacyjnego w Polsce oraz HUB-em na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. „The Holmes Report” przyznał nam tytuł najlepszej agencji konsultingowej w tej części świata. W Polsce zatrudniamy blisko 100 konsultantów, pracujących w wyspecjalizowanych zespołach dla takich sektorów rynku jak FMCG, farmacja, bankowość i finanse, technologie, nieruchomości, handel, przemysł ciężki i zbrojeniowy.

Opis stanowiska

Dla naszego dużego międzynarodowego Klienta poszukujemy dobrego PRowca z doświadczeniem w branży FMCG.

Do zadań kandydata/tki będzie należało wsparcie zespołu Klienta w realizacji bieżących działań PR.

Do Twoich obowiązków należeć będzie:

  • Przygotowanie strategii komunikacji wizerunkowej
  • Realizacja klasycznych działań PR w zakresie obsługi Biura Prasowego, organizacji wydarzeń, przygotowania komunikacji, w tym komunikacji kryzysowej
  • Przygotowanie i publikacja treści
  • Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi
  • Angażowanie społeczności oraz budowanie relacji z użytkownikami mediów społecznościowych
  • Monitorowanie działań konkurencji
  • Analiza statystyk i raportowanie

Kwalifikacje

  • Minimum 3-4 lata doświadczenie w PR i bardzo dobra znajomość narzędzi komunikacyjnych
  • Bardzo duży zmysł estetyczny
  • Umiejętność tworzenia ciekawych tekstów PR
  • Pomysłowość, kreatywność, nieszablonowy sposób myślenia
  • Doświadczenie w branży retail / FMCG
  • Znajomość jez. angielskiego na poziomie b. dobrym

Dodatkowym atutem będą:

  • Znajomość e-PRu
  • Doświadczenie w prowadzeniu działań paid social

Dodatkowe informacje

  • Możliwość rozwoju w firmie o stabilnej i ugruntowanej pozycji rynkowej
  • Bogatą ofertę szkoleń online we współpracy z uznanymi partnerami rynkowymi
  • Możliwość uczestniczenia w międzynarodowych i lokalnych programach i projektach rozwojowych
  • Międzynarodowe środowisko pracy
  • Dofinansowanie do pakietów opieki zdrowotnej, karty sportowej, biletów do kina oraz urlopu ("wakacje pod gruszą")
  • Możliwość nauki dwóch języków obcych z pomocą dedykowanej platformy dla Ciebie i wskazanej przez Ciebie osoby
  • Dostęp do wewnętrznej, międzynarodowej platformy Marcel umożliwiającej wymianę kontaktów oraz doświadczeń, wraz z szerokim portfolio kursów e-learningowych
  • Jeśli interesuje Cię praca zdalna lub elastyczne godziny pracy - daj nam znać!