Data Integration Manager (Data Science)

  • Pełny etat

Opis firmy

Jesteśmy częścią holdingu reklamowego Publicis Groupe, jednej z trzech największych grup komunikacyjnych na świecie. Działając zgodnie z filozofią „Power of One” wykorzystujemy cały kapitał wiedzy, talentów, narzędzi i technologii, by realnie wpływać na wzrost wartości marek i całego biznesu naszych Klientów, odpowiadając w ten sposób na strategiczne cele jakie przed nami stawiają.

W Polsce w ramach Publicis Groupe działają dwa centra kompetencyjne: Publicis Communications i Publicis Media, które, pod jednym Zarządem, ściśle ze sobą współpracują, uzupełniając i łącząc kluczowe kompetencje z obszarów: kreacji, doradztwa, wspierania sprzedaży oraz działań w sferze transformacji biznesu.

Nasze Agencje: Leo Burnett, Publicis, Saatchi&Saatchi IS, MSL, Arc, Prodigious, Starcom, Zenith, Spark Foundry, Blue 449, LiquidThread i Performics, wraz z wyspecjalizowanymi departamentami Publicis Communications i Publicis Media, zatrudniają ponad 1200 ekspertów takich dziedzin jak między innymi: strategia i kreacja, komunikacja marketingowa, planowanie i zakup mediów, public relations, public affairs, CSR, content marketing, produkcja filmowa oraz transformacja biznesowa.

Do zespołu Data Science poszukujemy osoby na stanowisko Data Integration Managera. Zatrudniona osoba będzie pełniła rolę Data Leada (zarówno dla Klientów Publicis Groupe, jak i wewnątrz organizacji)  i będzie odpowiedzialna m.in. konsulting dla Klientów w oparciu o produkty i rozwiązania Data Science (w tym DMP, Titan, PPC), przygotowywanie analiz, raportów, rekomendacji oraz rozwój oferty produktowej Data Science.

Opis stanowiska

Główne zadania:

  • Kompleksowa obsługa Klienta korporacyjnego w zakresie wsparcia w obowiązkach wynikających z roli i kwalifikacji Data Lead
  • Odpowiedzialność za kontakt z Klientem i reprezentowanie interesów Data Science w kontakcie z Klientem
  • Planowanie i koordynowanie prac projektowych w realizacji zadań badawczo – analitycznych
  • Przygotowywanie raportów dla Klienta i ich prezentacja
  • Umiejętność wykonywanie syntezy wyników różnych analiz i dokonywanie rekomendacji – warunek niezbędny
  • Dochodowość biznesu (marżowość, wzrost revenue)
  • Raportowanie realizacji wykonanych zadań do przełożonego
  • Rozwój oferty produktowej Data Sciences poprzez usprawnianie istniejących rozwiązań oraz tworzenie nowych
  • Tworzenie KPI measurement frameworku i weryfikacja realizacji działań, ustawianie KPI (w tym przygotowanie i ich kontrola)

Pozostałe zadania:

  • Przygotowanie strategii oraz taktyk opartych o Audience Marketing
  • Przygotowywanie Strategii opartych na danych dla klientów Publicis Groupe
  • Audience Management, analizy oraz raportowanie na bazie platform DMP
  • Zarządzanie platformą DMP
  • Data Driven Product Development
  • Client service oraz consulting w zakresie Data Driven Marketingu

Kwalifikacje

  • Doświadczenie w pracy z strategią, planowaniem i badaniem efektywności mediów, w tym  znajomość podstawowych terminów mediowych i marketingowych
  • Umiejętności planowania mediów, znajomość ról i zasad działania poszczególnych kanałów digital
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiającą swobodne komunikowanie się w mowie i piśmie
  • Znajomość metodologii badań konsumenckich
    •  Wiedza na temat tworzenia kwestionariuszy
    • Znajomość testów i metod statystycznych wykorzystywanych w badaniach ankietowych
    • Umiejętność interpretacji wyników badań i umiejętność wyciągania wniosków z wyników i przekładania ich na konkretne rekomendacje biznesowe
  • Znajomość metod ekonometrycznych, w tym:
    • Wiedza na temat tworzenia kwestionariuszy
  • Strategiczne spojrzenie –  rozumienie celów biznesowych, marketingowych, komunikacyjnych i mediowych oraz zależności pomiędzy nimi
  • Umiejętność podejmowania właściwych decyzji oraz efektywnej komunikacji na różnych szczeblach organizacji oraz jej dopasowania zarówno do osób technicznych, jak i nietechnicznych

Dodatkowe informacje

Co oferujemy?

  • Pracę z pozytywnymi ludźmi, którzy sprawią, że w poniedziałek nie będziesz miał problemu ze wstaniem z łóżka :)
  • Dostęp do programów rozwojowych, szkoleń oraz wymiany międzynarodowej
  • Benefity pozapłacowe (opieka medyczna, karta MultiSport)