Starszy Analityk (Obszar Data Analytics)

  • Pełny etat

Opis firmy

Publicis Media jest obok Publicis Communications, Publicis Sapient oraz Publicis Healthcare, jednym z czterech globalnych centrów kompetencyjnych tworzących holding reklamowy Publicis Groupe. W ramach Publicis Media w Polsce działają agencje: Starcom, Zenith, Spark Foundry, Performics oraz LiquidThread.

Opis stanowiska

Główne zadania

  • Dostarczanie pojedynczych analiz lub samodzielnych projektów zgodnie z założonym harmonogramem prac nad projektem lub zgodnie z poleceniami przełożonego
  • Komunikacja z członkami zespołów mediowych na wszystkich etapach procesu projektowego
  • Współpraca w ramach rozwoju narzędzi automatyzujących i usprawniających proces modelowania oraz analizy danych
  • Współpraca w rozwoju analitycznych metod pomiaru efektywności działań marketingowych

Kwalifikacje

Wymagania

  • Wykształcenie kierunkowe (Matematyka, Statystyka, Informatyka, Ekonometria, Metody Ilościowe lub pokrewne)
  • Co najmniej dwuletnie doświadczenie w modelowaniu/analizach mediowych
  • Doświadczenie w modelowaniu marketing mix - warunek konieczny
  • Znajomość branży mediowej
  • Znajomość R i/lub programów statystyczno-ekonometrycznych. Znajomość Pythona, SQL, itp. będzie dodatkowym atutem
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację businessową
  • Zainteresowanie obszarem Data Science i / lub umiejętności programistyczne będą mile widziane

Dodatkowe informacje

Co oferujemy?

  • Pracę z pozytywnymi i wspierającymi ludźmi
  • Dostęp do programów rozwojowych oraz szkoleń
  • Benefity pozapłacowe (opiekę medyczną, karta Multisport)