(Młodszy) Analityk w zespole Data Science

  • Pełny etat

Opis firmy

Publicis Media jest obok Publicis Communications, Publicis Sapient oraz Publicis Healthcare, jednym z czterech globalnych centrów kompetencyjnych tworzących holding reklamowy Publicis Groupe. W ramach Publicis Media w Polsce działają agencje: Starcom, Zenith, Spark Foundry, Blue 449, Performics oraz LiquidThread.

W Publicis Media uważamy, że jedynym źródłem wzrostu biznesu są lepsze doświadczenia ludzi z markami na całej ścieżce konsumenta, dlatego nadrzędnym celem istnienia naszej organizacji, któremu podporządkowują swoje działania nasze agencje, jest wspieranie marketerów w rozwijaniu ich roli i wartości biznesowej w firmach.

Opis stanowiska

Osoba na tym stanowisku będzie członkiem zespołu Data Science będącego centrum wiedzy i kompetencji w zakresie gromadzenia, przetwarzania i analizy danych marketingowych w grupie Publicis. Do zadań osoby zatrudnionej będzie należał m.in. udział w projektach analitycznych dla klientów wewnętrznych i zewnętrznych, przygotowywanie narzędzi analitycznych oraz opracowywanie rekomendacji dla klientów.

Główne zadania:

  • Dostarczanie pojedynczych analiz lub samodzielnych projektów zgodnie z założonym harmonogramem prac nad projektem lub zgodnie z poleceniami przełożonego
  • Komunikacja z członkami zespołów mediowych na wszystkich etapach procesu projektowego
  • Współpraca w ramach rozwoju narzędzi automatyzujących i usprawniających proces modelowania oraz analizy danych
  • Współpraca w rozwoju analitycznych metod pomiaru efektywności działań marketingowych

Kwalifikacje

  • Wykształcenie kierunkowe (Matematyka, Statystyka, Informatyka, Ekonometria, Metody Ilościowe lub pokrewne) – warunek konieczny; mile widziani będa także studenci ostatnich lat studiów magisterskich
  • Minimum roczne doświadczenie w tworzeniu modeli ekonometrycznych wyjaśniających wpływ działań marketingowych na wyniki biznesowe
  • Umiejętność programowania (np. R lub Python)
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację
  • Zainteresowanie tematyką machine learningu oraz chęć dalszego pogłębiana wiedzy oraz umiejętności w tych obszarach

Mile widziane:

  • Znajomość ekonometrii, oraz wielowymiarowych analiz statystycznych
  • Znajomość rynku mediów
  • Doświadczenie w pracy w agencji/dziale analityczno-badawczym w domu mediowym

Dodatkowe informacje

Oferujemy:

  • Pracę z pozytywnymi ludźmi, którzy sprawią, że w poniedziałek nie będziesz miał problemu ze wstaniem z łóżka :)
  • Dostęp do programów rozwojowych, szkoleń oraz wymiany międzynarodowej
  • Niezbędne narzędzia, oraz możliwości poszerzenia Twoich horyzontów
  • Benefity pozapłacowe (opieka medyczna, karta MultiSport)