Studentska praksa - stipendija

  • Bihaćka ul. 1, 31000, Osijek, Croatia
  • Zaposlenici mogu raditi na daljinu
  • Stažiranje

Opis tvrtke

Pokreću nas znanje, strast i iskustvo u stvaranju naprednih softverskih rješenja

Mono d.o.o. jedan je od vodećih hrvatskih izvoznika softvera te dobitnik mnogobrojnih domaćih i međunarodnih nagrada i priznanja. Uz 17 godina iskustva u mnogim industrijama i usklađen tim od približno stotinu poslovnih analitičara, developera, dizajnera i testera, pokrivamo sve aspekte projektiranja i izrade softvera. Implementirali smo vrhunska rješenja za startupe i velike multinacionalne kompanije - u područjima od medicine i farmacije, preko bankarstva i financija, transportnog sektora i energetike, sve do ljudskih resursa, nekretnina i turizma. Aktivno radimo na rastu i razvoju stručne zajednice putem udruge Osijek Software City, čiji smo jedini od osnivača. Uskoro postajemo i prvi stanari IT parka Osijek, budućeg regionalnog tehnološkog središta.

Opis posla

Mono studentska praksa i stipendija FAQ

Tko se može prijaviti?
Za Mono stručnu praksu i stipendiju mogu se prijaviti isključivo studenti računarstva i srodnih područja: Odjela za matematiku i FERIT-a Sveučilišta u Osijeku te sličnih fakulteta i studijskih programa izvan Osijeka.

Zašto baš Mono?
Kroz našu praksu steći ćeš konkretna znanja potrebna za početak rada u struci. Još važnije, imat ćeš priliku učiti od iskusnih i vrhunskih stručnjaka u stabilnoj tvrtki koja kontinuirano raste, niže priznanja te brine o svojim zaposlenicima.

Koliko traje Mono praksa?
Mono praksa u pravilu traje oko pet tjedana, odnosno 200 sati.

Odvija li se Mono praksa online ili uživo?
Inače se Mono praksa u pravilu odvijala u našim uredima, međutim, od početka 2020. godine praksa se realizira u potpunosti remote (online), putem Slacka. Uživo ćemo se vidjeti kada ti budemo uručili diplomu, a ako se istakneš, možda ti već tada ponudimo i posao. :)

Što ću naučiti na praksi u Monu?
U sklopu Mono prakse steći ćeš i tehničke vještine i soft skilove. Konkretno ćeš na praksi raditi u timu i na stvarnome projektu. Naučit ćeš razvijati web aplikacije u C# i .NET frameworku (BE) te u JavaScriptu u React frameworku (FE); naučit ćeš raditi s Gitom, bazama podataka (SQL, PostgreSQL), naučit ćeš osnove HTTP protokola, ali i kako popraviti pogreške i dogovarati nove značajke. Uz sve navedeno, kod nas ćeš naučiti i osnove project managementa.

Imam li šansu za zaposlenjem nakon prakse/stipendije?
Da. Ako praksu uspješno završiš i pokažeš nam da te jednostavno moramo zadržati u našem timu, ponudit ćemo ti posao na poziciji Junior web developera (preko studentskog ugovora). Kod nas ćeš imati priliku nastaviti razvijati vještine i stjecati nova znanja o osnovnim i naprednim tehnologijama (AI, machine learning, deep learning...).

Kako se postaje Mono stipendist?
Sve informacije o stipendijama u tekućoj akademskoj godini potraži u ovom postu: https://www.mono.hr/2020/10/01/Mono-studentske-stipendije-2020/.

Kvalifikacije

Od tebe očekujemo iskustvo u programiranju, osnovno poznavanje web tehnologija i općenito želju za učenjem i usavršavanjem u području novih tehnologija.

Dodatne informacije

Što Mono nudi svojim zaposlenicima?

  • osobni i profesionalni razvoj: rad na izazovnim i uzbudljivim in-house i klijentskim projektima baziranima na najmodernijim tehnologijama, u dinamičnom okruženju i poticajnoj radnoj atmosferi uz mogućnost djelomičnog rada remote
  • mentorstvo: na svakom početku dobro je imati nekoga tko ti može pomoći i voditi te kroz nove izazove; zato u Monu imamo iskusne i stručne mentore, interne radionice i izazove koji pomažu u jačanju znanja i samopouzdanja
  • edukacije & team buildinge: organiziramo team buildinge, odlaske na konferencije i edukacije te angažman u zajednici (Osijek Software City, DIO, Digital Design Academy, KulenDayz, CodeCAMP...)
  • konkretna primanja & napredovanje: tražimo iznadprosječne pojedince pa su benefiti u vidu plaća i bonusa, uređaja i softvera, stručnih edukacija, te ulaganja u profesionalni razvoj i ostaloga, također iznadprosječni, motivirajući i primjereni rezultatima rada
  • Tim s velikim T: radimo žestoko, ali se i dobro zabavljamo - njegujemo opuštenu atmosferu s minimumom hijerarhije i dobrom energijom u uredu

    Nudimo:
    • izazovne projekte i velike klijente
    • rad u cutting-edge tehnologijama
    • mogućnost napredovanja
    • osobni i profesionalni razvoj
    • edukacije i usavršavanja
    • rad s iznadprosječnim pojedincima
    • interne radionice jačanja znanja i samopouzdanja
    • mentorstvo od prvoga dana

    • konkurentne plaće
    • subvencioniranje stanovanja
    • božićnice, jubilarne i druge prigodne nagrade
    • bonuse za radne rezultate
    • pokrivanje troškova korištenja mobitela u tarifi
    • fleksibilno radno vrijeme
    • mogućnost djelomičnog rada remote

    • dobru energiju, opuštenu i poticajnu radnu atmosferu
    • minimum hijerarhije i agilni pristup
    • dinamično radno okruženje
    • angažman u stručnoj zajednici
    • team buildinge
    • mnogo loših, ali i ponekih dobrih internih šala i pošalica... :)

Posjeti našu web stranicu i saznaj više o nama:
mono.hr i mono.software.

Pravila zaštite privatnostiOznaka