Szenior villamosenergia árazási szakértő

A magyarországi energiapiacon aktív, komplex energiaszolgáltatásokat nyújtó MET Central Europe magyar csapata, az E2 Hungary Zrt. keres Energia árazási csapatába új munkatársat. Az E2 Hungary a svájci központú, 15 európai országban működő integrált energiavállalat, a MET Csoport tagjaként felel a vállalatcsoport teljes magyarországi kereskedelmi tevékenységéért a földgáz- és villamosenergia értékesítés, valamint az energiahatékonysági és az almérő-szolgáltatások területén.

A MET Central Europe szervezetében gyorsan fejlődő, érdekes és kihívást jelentő feladatokkal találkozhatsz.

Nálunk olyan szakértőkkeldolgozhatsz, akik élvezik a komplex helyzeteket, amikor igazán megmutatkozhat proaktív és megoldásorientált gondolkodásmódjuk.

Számunkra a csapat az elsődleges energiaforrás, ezért nagyon fontos, hogy kollégáink szakmai fejlődéséhez teret és támogatást biztosítsunk, és folyamatos visszajelzésekkel, tréningekkel segítsük, hogy elérhesd karriercéljaidat vállalatunknál.

Állás leírása

Milyen feladatok tartoznának munkakörödbe?

  • Végfogyasztói villamosenergia energiatermékekhez kapcsolódó árazási és portfoliómenedzsment tevékenység ellátása
  • Az értékesítési csapat támogatása termékkonstrukciókkal, ajánlatadásban
  • A versenytársak ajánlatainak elemzése és értékelése.
  • A beszerzési szerződésekből eredő kockázatok (TOP, kiegyenlítő energia, pótdíj, árfolyam, stb.) számszerűsítése, kezelése és menedzselése
  • A vállalat végfelhasználói portfoliójának ellátásához szükséges, a Társaság számára összességében legkedvezőbb kondíciókat biztosító termékkonstrukciók kidolgozásában való részvétel
  • Az energia pozíciók életciklusának lekövetése; az értékesítésből származó pozíciók aggregálása és fedezésre történő előkészítése
  • A portfolió piaci kockázatainak, valamint eredményességének számszerűsítése; nyomon követése és rendszeres riportálása
  • A portfolió piaci kockázatait aktív kezelése ill. azok csökkentésére javaslattétel
  • Pontos, naprakész piaci elemzések készítése a felettes vezető, valamint az értékesítési területek tájékoztatása céljából

  • Rendelkezel felsőfokú végzettségel (gazdasági vagy műszaki területen)
  • 3-5 év releváns, iparági tapasztalatod van
  • Analitikus gondolkodásmód jellemez
  • Szeretsz jól strukturált elemzéseket, kimutatásokat készíteni
  • Profi szinten használod a MS Office (különösen Excel) alkalmazásokat
  • Ismersz valamilyen programnyelvet  (VBA. Python) és rutinszerűen tudod használni azt
  • Nyitott vagy a szakmai kihívásokra, szakmai ismereteid bővítésére
  • Legalább középszinten írsz és beszélsz angolul

További információk

Amit nyújtunk:

  • Egyedi tudásra tehetsz szert
  • Szakértők segítségével mélyítheted el tudásodat az energia szektor területein
  • Kihívásokkal teli, felelősségteljes szakmai munkát, változatos feladatokkal,
  • Folyamatos tanulási és szakmai fejlődési lehetőséget,
  • Változatos szakmai és csapatrendezvényeken vehetsz részt
  • Versenyképes fizetést, cafeteriát és összetett juttatási csomagot kínálunk
  • Új, modern kialakítású irodában dolgozhatsz