Ügyfél kockázatkezelési szakértő / Credit Risk Expert

A magyarországi energiapiac vállalati szegmensében meghatározó szerepet betöltő E2 Hungary Zrt. keres új kollégát dinamikusan fejlődő, szakmailag elkötelezett pénzügyi csapatába. Az E2 Hungary a MET Csoport és a Magyar Telekom közös vállalata. A svájci központú, 15 európai országban működő integrált energiavállalat, a MET Csoport tagjaként felel a vállalatcsoport teljes magyarországi kereskedelmi tevékenységéért a földgáz- és villamosenergia-beszerzések, valamint az energiahatékonysági és az almérő-szolgáltatások területén.

Az E2 Hungary sikerének kulcsa a szakmailag magasan képzett csapat, az a közel 150 szakértő, akik megoldás-orientált hozzáállásukkal és széleskörű energiapiaci tapasztalataikkal nap mint nap komplex energiaszolgáltatásokat nyújtanak a vállalat több, mint 4000 üzleti partnerének. Az erős szakmai alapok mellett az egymással való szoros együttműködés, az egymás iránt érzett felelősség és tisztelet, a családias légkör, az egyéni és csapat-karriercélok támogatása és a csapategységet erősítő programok teszik közösségünket különlegessé. Ha úgy érzed te is örömmel tartoznál sikeres csapatunkhoz és szívesen hozzájárulnál üzleti sikereinkhez, a hirdetésünk neked szól, talán éppen téged keresünk.

Állás leírása

Milyen feladataid lesznek ebben a pozícióban?

  • Kockázatkezelési tevékenységek operatív napi szintű elvégzése/ellátása
  • Ügyfelek hitel és biztosítási limitjeinek meghatározása
  • Ügyfél egyedi, szegmens és cégszintű kockázatainak vizsgálata és azok változásainak elemzése, valamint nyomon követése
  • Együttműködés a munkáltató minden társterületével, szem előtt tartva a kintlévőségek és kockázatok csökkentését, és a vállalati érdekek költséghatékony képviseletét
  • Elemzéseket készít, adatokkal alátámasztottan döntéselőkészítő anyagokat készít, felügyeli azok státuszát
  • Vezetői riportok és kimutatások összeállítása
  • Társosztályokkal történő kapcsolattartás, egyeztetés

Képzettség

Nálunk a helyed, ha rendelkezel ezekkel:

  • felsőfokú végzettséggel, elsősorban pénzügyi vagy gazdasági szakon
  • erős elemző és lényeglátó készséggel, üzleti szemléletmóddal
  • proaktív, önálló munkavégzés jellemez
  • új és összetett ismeretek megszerzésére való nyitottsággal
  • kitűnő kommunikációs készségekkel
  • jó tervező és szervező készség jellemez
  • MS Excel, Word, Outlook magabiztos ismeretével
  • kommunikációképes angol nyelvtudással, főként írásban
  • pontos, precíz munkavégzés jellemez

Előnyt jelent:

  • SAP felhasználói szintű ismerete

További információk

Amit nyújtunk neked:

  • Szakértők segítségével ismerheted meg az energia szektor folyamatait
  • Folyamatos tanulási és szakmai fejlődési lehetőséget
  • Felelősségteljes munkakört tölthetsz be, ahol az önállóságodra és határozottságodra is szükség lesz
  • Egy olyan csapatot, ahol dinamikus, fejlődésre vágyó kollégákkal dolgozhatsz
  • Versenyképes fizetést, cafeteriát és egyéb juttatásokat
  • Modern irodai környezetben dolgozhatsz