Senior Java Developer

  • Pełny etat

Opis firmy

Nasz klient to startup z korzeniami w Dubaju posiadający ponad 30 własnych kuchni w kilku krajach świata - z apetytem na znacznie więcej.

Cała firma to prawie 1000 osób (głównie personelu kuchennego) ale oprogramowanie powstaje za sprawą 40 osobowego, krakowskiego zespołu. Dzięki niemu restauratorzy z dowolnego miejsca na świecie mogą rozbudować zasięg swojego biznesu o dowolnie wybrane miejsce na globie. Pandemia ma wielki wpływ na przyspieszenie technologicznej rewolucji w obszarze Food-Tech. To luka, którą zamierza wypełnić nasz klient.

Opis stanowiska

Poszukujemy osób posiadających minimum 5 letnie doświadczenie w budowaniu rozwiązań wykorzystujących ekosystem Java. Osób opanowały znakomicie rzemiosło wytwarzania oprogramowania ale również rozumieją potrzeby biznesu.

Kwalifikacje

Rzeczy których używamy na co dzień i oczekujemy dobrej znajomości:

  • Java 8/11
  • SpringBoot
  • Integracja aplikacji przy użyciu REST/JSON oraz mechanizmów kolejkowych
  • Relacyjne bazy danych (PostgreSQL) oraz język SQL
  • Bazy danych noSQL (mongodb, elasticsearch)
  • Konteneryzacja - Docker
  • Przetwarzanie eventów - Apache Kafka
  • Narzędzia i platformy wspierające wytwarzanie oprogramowania (Maven, Gitlab)
  • Metodyki i narzędzia wspierające jakość wytwarzanego oprogramowania (testy, code review, CI/CD)
  • Metodologia pracy Agile

Znajomość poniższych obszarów będzie dodatkowym atutem:

  • Kubernetes
  • AWS Cloud
  • Tworzenie wysokowydajnych, skalowalnych rozwiązań
  • Diagnostyka i rozwiązywanie problemów w środowiskach produkcyjnych

Kogo poszukujemy:

Szukamy osoby, która będzie wykazywać się dużym zaangażowaniem na każdym etapie wytwarzania rozwiązania. Począwszy od uszczegółowienia wymagań biznesowych z Product Ownerem, poprzez implementację oraz wdrożenie. Skończywszy na wsparciu rozwiązań działających produkcyjnie.

Oczekujemy bardzo dobrych umiejętności zarządzania czasem oraz priorytetami, umiejętności przygotowywania rozwiązań w wielu małych etapach.

W naszej organizacji komunikacja jest kluczowa. Oczekujemy bardzo dobrych umiejętności interpersonalnych oraz chęci dzielenia się wiedzą.

Dodatkowe informacje

Jak pracujemy?

  • W niewielkich zespołach scrumowych - Product Owner i QA na miejscu
  • Robimy Code Review i jesteśmy praktykami Clean Code
  • Stosujemy Continous Integration/Deployment
  • Piszemy Testy Jednostkowe, Integracyjne

Co dla Ciebie?

  • Praca zdalna  (choć lubimy pracować z biura)
  • Rozbudowany stack technologiczny
  • Brak legacy
  • Owoce i przekąski w biurze
  • Lekcje języka angielskiego
  • 26 dni wolnych w roku
  • możliwość odwiedzenia naszych lokalizacji, tymczasowa praca  z Dubaju
  • Wewnętrzne tech - talk'i
  • UoP lub B2B