Młodszy Kontroler Finansowy

  • Pełny etat

Opis firmy

Od ponad 265 lat Jacobs Douwe Egberts (JDE) inspiruje się przekonaniem, iż niesamowite jest to, co może się wydarzyć przy filiżance kawy lub herbaty. Naszym celem jest wyzwolenie możliwości kawy i herbaty, aby tworzyć lepszą przyszłość. Dziś nasze portfolio kawy i herbaty dostępne jest na ponad 100 rozwiniętych i wschodzących rynkach, poprzez zbiór ponad 50 marek, które łącznie obejmują cały krajobraz kategorii, prowadzony przez wiodące marki użytku domowego, takie jak L’OR, Jacobs, Senseo, Tassimo, Douwe Egberts  Old Town, Super, Pickwick i Moccona.

JDE jest częścią JDE Peet’s, największej na świecie firmy produkującej kawę I herbatę, z siedzibą w Holandii.

Jak wygląda praca w JDE?

Jesteśmy dumni z naszej pasji, zaangażowanych współpracowników, którzy nieustannie rzucają wyzwanie status quo i dążą do mistrzostwa we wszystkim, co robią, Nasz cel jest prosty, sprecyzowany i ambitny – JDE: kawa i herbata na każdą filiżankę.

W JDE jesteśmy stworzeni do tego, aby się wyróżniać. Każdego dnia jesteśmy postępowi, ambitni z natury, pomysłowi w działaniu i zdecydowani w podejściu, dostarczając cenne momenty związane z kawą i herbatą wszystkim na całym świecie.

Opis stanowiska

Jako Młodszy Kontroler Finansowy będziesz odpowiedzialna/y za terminowe przygotowanie danych oraz dostarczanie i analizę informacji dot. zarządzania finansami, których celem jest wsparcie procesów decyzyjnych w Dziale Finansów w Polsce.

 Twoje pozostałe zadania:

  • kontrola budżetowa i wsparcie zarządzania inwestycją kliencką dla poszczególnych klientów / kanałów sprzedaży zgodnie z zasadami rachunkowości, umowami i wewnętrznymi wytycznymi,
  • wsparcie działów sprzedaży oraz marketingu w przygotowywaniu kalkulacji klienckich / produktowych oraz bieżąca współpraca w zakresie analizy i kontroli danych finansowych,
  • analiza realizacji planów finansowych, kontrola odchyleń, identyfikacja szans i zagrożeń,
  • wsparcie w przygotowaniu budżetu rocznego oraz prognoz krótkookresowych dla kontrolowanych obszarów,
  • udział w procesie zamknięcia miesiąca, raportowanie wyników finansowych,
  • kontrola i zarządzanie budżetem kosztów pośrednich dla organizacji,
  • przygotowywanie raportów i wielowymiarowych analiz ad-hoc wraz z komentarzami,
  • wsparcie analityczne niezbędne do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych,
  • tworzenie, utrzymanie i stałe ulepszanie narzędzi biznesowych,
  • uczestnictwo w projektach optymalizacyjnych dla procesów finansowych w organizacji.

Kwalifikacje

Jeśli wyróżnia Cię odwaga i pewność siebie, aby zapuścić się w obszar nowych kultur i terytoriów, a także jeśli jesteś przepełniony duchem przedsiębiorczości I chęcią odniesienia licznych sukcesów, pasujesz do JDE. Podwijamy rękawy, zabieramy się energicznie do pracy i  brudzimy ręce, aby wejść na nowy, wyższy poziom. Poświęcając się grze na najwyższym poziomie, mierzymy wyżej i poruszamy się szybciej, zawsze stawiamy czoła najtrudniejszym wyzwaniom i świętujemy liczące się zwycięstwa.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia),
  • min. 2 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (preferowane w branży FMCG),
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min.B2),
  • bardzo dobra znajomość MS Excel,
  • znajomość systemu SAP lub innego systemu ERP– będzie dodatkowym atutem,
  • bardzo dobrze rozwinięte umiejętności analityczne,
  • inicjatywa w działaniu i we wdrażaniu zmian, skrupulatność, dokładność,
  • samodzielność i odpowiedzialność,
  • przedsiębiorczy sposób myślenia z proaktywnym i ukierunkowanym na wyniki podejściem.

Dodatkowe informacje

W JDE, oprócz konkurencyjnej pensji, posiadamy szeroki wachlarz dodatków dla naszych pracowników, w tym m.in.:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • bogaty pakiet benefitów finansowanych lub dofinansowanych przez JDE: prywatna opieka medyczna, karta sportowa, program emerytalny, ubezpieczenie, możliwość korzystania z funduszu socjalnego, zniżki na produkty firmowe, program premii rocznej, etc.
  • intensywny rozwój wspierany przez system szkoleń zewnętrznych i wewnętrznych,
  • bezpłatne zajęcia z języka angielskiego,
  • nielimitowany dostęp do najlepszej kawy w kraju ,
  • pracę w międzynarodowej firmie będącej liderem w swojej branży,
  • możliwość rozwoju w strukturach globalnych.