Ηλεκτρολόγος Βάρδιας

  • Πλήρους απασχόλησης

Περιγραφή εταιρείας

Στη JDE είμαστε υπερήφανοι για τους γεμάτους πάθος εργαζομένους μας που αμφισβητούν καθημερινά τα καθιερωμένα και επιδιώκουν την αριστεία σε ό, τι κάνουν.

Ο στόχος μας είναι απλός και φιλόδοξος - JACOBS DOUWE EGBERTS: A coffee for every cup!

Εδώ, σ’ ένα διαρκώς μεταβαλλόμενο και γεμάτο προκλήσεις περιβάλλον, καταφέρνουμε ν’ αφήνουμε το δικό μας προσωπικό αποτύπωμα με τρόπο συνεργατικό και καινοτόμο.

Είμαστε φιλόδοξοι, δημιουργικοί και πειθαρχημένοι! Ποια είναι η δική σας ιστορία; Θα χαρούμε πολύ να την ακούσουμε!

Τα αγαπημένα μας brands!

Στην Ελλάδα έχουμε τη μεγάλη τιμή να υποστηρίζουμε brands που συνοδεύουν τις αγαπημένες στιγμές των καταναλωτών μας για περισσότερα από 90 χρόνια. Η ιστορία μας έχει γραφτεί με αφοσίωση στην τέχνη του καφέ και η επιτυχία μας οφείλεται στην καινοτόμα σκέψη των ανθρώπων μας και στην αγάπη των καταναλωτών μας. Διατηρούμε ισχυρή παρουσία τόσο στο κανάλι της λιανικής, όσο στο επαγγελματικό και την παραγωγή, με ιστορικά brands όπως JACOBS, Bravo, L’ Or, Tassimo, Maxwell House, La Meloise και Douwe Egberts.

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει βιομηχανική εμπειρία στην παραγωγική δραστηριότητα, γνώσεις Ηλεκτρολογίας, οργανωτικές δεξιότητες και δυνατότητα ενασχόλησης με το σύνολο των αναγκών λειτουργίας της παραγωγικής μας μονάδας.

Αρμοδιότητες

  • Θα είναι υπεύθυνος γιηλεα την εφαρμογή του προγράμματος συντήρησης του ηλεκτορμηχανολογικού εξοπλισμού και των κτιριακών εγκαταστάσεων.
  • Θα συμμετέχει ενεργά στην άμεση αποκατάσταση έκτακτων βλαβών και τον περιορισμό του χρόνου διακοπής λειτουργίας της παραγωγής.
  • Θα έχει την ευθύνη της σωστής διάγνωσης προβλημάτων ώστε  να επικοινωνεί αποτελεσματικά  με εξωτερικούς συνεργάτες για την επίλυσή τους αλλά και την εξασφάλιση υπηρεσιών και ανταλλακτικών.
  • Θα έχει καθημερινή συνεργασία με την επικεφαλής Παραγωγής και Ποιότητας για τον έγκαιρο εντοπισμό και την επίλυση προβλημάτων.
  • Θα έχει την ευθύνη λειτουργίας και χειρισμού γραμμών παραγωγής, μηχανών και λοιπού εξοπλισμού επεξεργασίας καφέ.
  • Θα παρακολουθεί τους δείκτες που αφορούν την λειτουργία και την απόδοση του μηχανολογικού εξοπλισμού και θα τηρεί τον προϋπολογισμό της συντήρησης.
  • Θα τηρεί και θα εφαρμόζει πιστά τους κανόνες Υγιεινής και Ασφάλειας Τροφίμων καθώς και ασφάλειας εργαζομένων.

Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού  (ΤΕΙ).
  • Πενταετής προϋπηρεσία σε βιομηχανικό περιβάλλον κατά προτίμηση σε αντίστοιχη θέση.
  • Γνώσεις χειρισμού και συντήρησης συσκευαστικών μηχανών και μηχανών παραγωγής.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και επιθυμητή γνώση ERP-SAP και συστημάτων διαχείρισης παραγωγής.
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο

Πρόσθετες πληροφορίες

  • Κάτοικος της ευρύτερης περιοχής της Βοιωτίας (Οινόφυτα, Χαλκίδα)
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Άδεια/Γνώσεις χειρισμού περονοφόρου

Η εταιρεία μας προσφέρει δυνατότητες εξέλιξης σ’ ένα σύγχρονο, πολυεθνικό περιβάλλον και ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

Πολιτική Απορρήτου