Kontroler finansowy

  • Pełny etat

Opis firmy

IKEA Industry to największy producent mebli drewnianych na świecie. Wytwarzamy meble z drewna litego i z płyt drewnopochodnych dla klientów sklepów IKEA. Produkujemy na potrzeby IKEA i dlatego jesteśmy czasem nazywani „własną produkcją IKEA”.

Naszym celem jest uzyskanie wyjątkowej wartości dla klienta: wysokiej jakości i dobrej ceny produktów. Chcemy być dobrym przykładem we wszystkich aspektach biznesu, przy czym niezwykle ważni są dla nas pracownicy i zrównoważony rozwój. Dbamy o to, by minimalizować nasz wpływ na środowisko, korzystać z zasobów w zrównoważony sposób i wytwarzać więcej za mniej. W ten sposób przyczyniamy się do niskich cen, oferowanych w sklepach IKEA.

Opis stanowiska

Udział w tworzeniu budżetów i kontrola ich realizacji

Analiza odchyleń wyników od przyjętych założeń budżetowych oraz rekomendowanie działań korygujących

Przygotowywanie analiz finansowych, raportów i prognoz dla Zarządu

Udział w procesach związanych z finansowym zamknięciem miesiąca i roku

Opracowywanie i administrowanie narzędziami do przygotowywania informacji finansowo-zarządczej, dostosowywanie ich do zmieniających się warunków i potrzeb

Sporządzanie okresowych raportów – bilans, rachunek wyników

Przygotowywanie dla działu księgowości danych dotyczących rezerw i odpisów aktualizacyjnych

Znajomość zasad product costing / BOM

Kwalifikacje

Wykształcenie wyższe ekonomiczne

Minimum 3-letnie doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku w firmie produkcyjnej

Bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu budżetowania, prognozowania i planowania finansowego

Bardzo dobra znajomość systemów klasy ERP (znajomość systemu Infor M3 będzie dodatkowym atutem)

Biegłość w pracy w pakiecie MS Office (Excel, PowerPoint)

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego min. B2

Samodzielność w działaniu i umiejętność analitycznego myślenia

Otwartość, nastawienie na współpracę i dobre relacje w zespole, kreatywność, umiejętności prezentowania danych

Dodatkowe informacje

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Bogaty pakiet świadczeń socjalnych
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Plan emerytalny
  • Możliwości rozwoju
  • Dodatkowe ubezpieczenie NNW oraz korzystne warunki ubezpieczenia grupowego
  • Miłą atmosferę pracy
  • Interesującą i rozwijającą pracę w międzynarodowej firmie