Prawnik

  • Pełny etat

Opis firmy

Cześć, jestem Piotr. W inFakcie odpowiadam za obszar prawny i compliance. Obecnie szukam osoby, która pomoże mi wspierać prawnie inFakt w bieżącej działalności.

W naszym Zespole:

  • zapewniamy zgodność działalności inFakt z przepisami prawa,
  • uczestniczymy w strategicznych projektach inFakt,
  • współpracujemy z każdym działem w inFakt,
  • tworzymy i opiniujemy umowy, regulaminy,
  • zapewniamy korporacyjną obsługę spółki,
  • ściśle działamy z IODO i AML Oficerem,
  • prowadzimy komunikację z urzędami i organami ścigania,
  • pilnujemy terminowego raportowania do organów,
  • współpracujemy z zewnętrznymi kancelariami prawnymi i doradcami.

Opis stanowiska

Będziesz odpowiedzialny za:

  • doradztwo prawne w bieżących sprawach spółki, w tym obsługę korporacyjną,
  • współpracę i wsparcie wszystkich działów funkcjonujących w spółce,
  • przygotowywanie, opiniowanie, standaryzację oraz aktualizację umów, regulaminów, OWU,
  • tworzenie i aktualizowanie wewnętrznych aktów prawnych,
  • monitorowanie i komunikowanie zmian w przepisach,
  • komunikację z urzędami i organami ścigania,
  • windykację należności,
  • prowadzenie wewnętrznych rejestrów (umowy, uchwały, pełnomocnictwa, etc.),
  • raportowanie wymagane przepisami prawa (KNF, Rzecznik Finansowy),
  • współpracę z zewnętrznymi kancelariami prawnymi i doradcami.

Kwalifikacje

Skontaktuj się z nami, jeśli posiadasz:

  • min. 2/3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (prawnik in-house lub w kancelarii obsługującej podmioty gospodarcze),
  • wykształcenie wyższe prawnicze,
  • znajomość przepisów prawa, w szczególności prawa cywilnego, własności intelektualnej i spółek handlowych,
  • znajomość języka angielskiego - poziom min. B2,
  • umiejętność przełożenia przepisów prawa na praktykę,
  • umiejętność identyfikacji ryzyk i propozycje ich mitygowania,
  • bardzo dobrą organizację pracy.

Dodatkowym atutem będzie:

  • ukończona aplikacja radcowska albo bycie w jej trakcie,
  • znajomość przepisów o usługach płatniczych, przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i ochronie danych osobowych,
  • praktyczna wiedza biznesowa o funkcjonowaniu firm (procesy, powiązania, wymogi prawne itp),
  • zainteresowanie zagadnieniami związanymi z technologią.

Dodatkowe informacje

Dla Ciebie:

  • umowa o pracę lub B2B,
  • hybrydowy model pracy (w wybrane dni w tygodniu możesz pracować zdalnie),
  • elastyczne godziny pracy,
  • nowoczesne biuro w centrum Krakowa,
  • dofinansowanie do karty Multisport,
  • dofinansowanie do ubezpieczenie zdrowotnego oraz ubezpieczenia na życie dla Ciebie i Twoich bliskich,
  • dofinansowanie usługi księgowej inFakt.pl,
  • bezpłatne zajęcia z języka angielskiego,
  • MacBook i dodatkowy monitor,
  • spotkania i wyjazdy integracyjne,
  • wygodne krzesło oraz regulowane elektrycznie biurko.