Mid Ruby on Rails Developer

  • Pełny etat

Opis firmy

InFakt od 2008 dostarcza aplikację ułatwiającą prowadzenie firmy, kontakt z księgowymi i wystawianie faktur i dodawanie kosztów. Jest aplikacją stworzoną od zera, która zdobyła polski rynek i jest liderem na rynku. Rozwijany przez nas mechanizm sztucznej inteligencji pozwala automatycznie rozpoznawać i księgować nowe dokumenty, co znacząco upraszcza pracę przedsiębiorcom, tak, aby mogli zająć się tym, co dla nich najważniejsze.

Opis stanowiska

Cześć, nazywam się Sebastian Bobrowski. W inFakcie kieruję działem IT i jestem odpowiedzialny za jego rozwój.

Obecnie do jednego z zespołów poszukuję developera Ruby z 2 letnim doświadczeniem, może właśnie Ciebie.

Praca z nami to:

  • na bieżąco aktualizowane wersje Ruby (2.5-2.7), Ruby On Rails (6.0-6.1) i PostgreSQL (11.9)
  • nowoczesne rozwiązania takie jak hosting w AWS, CDN, k8s, GithubActions, Buddy.works, HoneyBadger, ReactJS
  • duże skupienie na bezpieczeństwie aplikacji (regularne audyty, aktualizacje Ruby/Rails/gems, dependabot, szkolenia devefloperów w Niebezpieczniku i Sekuraku)
  • architektura oparta o mikroserwisy i komunikację RabbitMQ/RestAPI,
  • Tech Lead, z którym na co dzień pracujesz, na czele każdego zespołu
  • code review jako kluczowy element wdrażania nowego kodu,
  • bycie częścią 20-osobowego działu IT (5 zespołów po 2-4 developerów + testerzy)
  • spotkania wewnątrz IT, na których rozmawiamy o rozwiązaniach z ostatnich sprintów, ciekawostkach i planach technologicznych
  • LeSS (skalowalny Scrum), gdzie na wspólnym review całej firmy (marketing, sprzedaż, obsługa klienta i IT) pokazujemy, co nowego dostarczyliśmy Klientom
  • poukładane środowisko pracy przyjazne developerom, np. dedykowane środowiska testowe, code review, stale rozwijane testy automatyczne
  • jasno opisana ścieżka rozwoju (poziomy developera inFakt) oraz wdrożenia do zespołu
  • elastyczny czas rozpoczęcia pracy (między 7.00 a 10.00, jak Ci wygodnie) oraz tryb hybrydowy, jeśli chodzi o miejsce pracy (biuro – dom)

Zespół do którego trafisz:

  • rozwija naszą własną aplikację do fakturowania i księgowości infakt.pl, nr 1 na polskim rynku,
  • tworzy rozwiązania używane na co dzień  przez kilkadziesiąt tysięcy polskich przedsiębiorców
  • składa się z dwóch Developerów, Tech Leada, Testera, UX designera, Specjalisty Księgowego i Product Ownera,
  • współpracuje z innymi zespołami Ruby, zespołem mobilnym (iOS, Android) i infrastrukturalnym
  • wdraża funkcjonalności, których finalny kształt uwzględnia feedback od zespołu developerów, więc Twoja opinia ma znaczenie
  • pracuje nad jasnymi celami, które sam określa co kwartał
  • dzieli się wiedzą, wspiera i realizuje cele.

Kwalifikacje

Szukam właśnie Ciebie, jeśli:

  • masz doświadczenie przy tworzeniu aplikacji w Ruby On Rails działających produkcyjnie
  • znasz dobrze Ruby’ego, Railsy, GITa, JavaScript
  • znasz podstawy bezpieczeństwa dla aplikacji www
  • umiesz i chcesz wnieść świeże spojrzenie na tworzenie aplikacji, zapewniające skalowalność, bezpieczeństwo i dobrą architekturę
  • trakcie realizacji zadań dbasz o całość projektu, uwzględniasz wpływ swojej pracy na efekt końcowy

O tym, co będziesz robić, opowie Ci Alicja (Tech Lead zespołu):

„będziesz tworzyć projekty z mocnym naciskiem na backend. Spotkasz się z dużą ilością różnorakiej technologii, także w tematyce devopsowej. Mocno dbamy o jakość kodu, mam na myśli code review i automatyczna weryfikacja kodu. Dużą wagę przywiązujemy do testów aplikacji (QA). Jest też od kogo się uczyć, bo mamy sporo seniorów i mimo, że rozwijamy jedną aplikację to projekty są tutaj różnorodne.”

Dodatkowe informacje

Czekają na Ciebie:

  • MacBooka Pro i dwa dodatkowe monitory
  • Techniczna i rozwojowa biblioteczka
  • Ubezpieczenie zdrowotne dla Ciebie i Twojej rodziny/partnera
  • Szkolenia online krajowe i zagraniczne (droga nowoczesnego architekta)
  • Kartę Multisport Benefit
  • Zadaszony parking rowerowy + prysznic
  • komfortowe biuro w centrum krakowa (obecne w wersji hybrydowej)
  • Wygodne krzesło 🙂 (może dbać o Twój kręgosłup również podczas pracy zdalnej)