SOC Analyst

  • Puno radno vrijeme

Opis tvrtke

Jedan smo od vodećih pružatelja usluga s područja informacijske sigurnosti za tvrtke, institucije i ostale organizacije. Postojimo od 2007. godine i sjedište nam je u Zagrebu u Hrvatskoj.

Štitimo klijente od sigurnosnih prijetnji koje mogu uzrokovati krađu povjerljivih informacija, financijske gubitke i reputacijsku štetu.

Pružamo usluge i razvijamo produkte i rješenja kako bi naši korisnici dosegli željenu razinu sigurnosti.

Opis posla

Radno mjesto: u uredu (Zagreb, Osijek) ili rad od kuće (Hrvatska)

Odgovornosti:

·       Svakodnevna trijaža, analiza i eskalacija sigurnosnih događaja i incidenata.

·       Zaprimanje korisničkih prijava sigurnosnih incidenata.

·       Rješavanje sigurnosnih incidenata.

·       Praćenje i identifikacija prijetnji kibernetičkoj sigurnosti.

·       Izravna komunikacija sa SOC klijentima oko sigurnosnih prijetnji, incidenata i drugih povezanih tema.

·       Upravljanje i konfiguriranje alata za nadzor sigurnosti.

·       Analiziranje podataka na IT sigurnosnim rješenjima.

·       Izrada i održavanje dokumentacije relevantne za SOC.

·       Suradnja sa drugim timovima unutar tvrtke.

Kvalifikacije

Tražena iskustva i znanje:

·       Poznavanje Windows ili Linux operacijskih sustava.

·       Poznavanje Microsoft Active Directory tehnologije.

·       Poznavanje računalnih mreža i mrežnih protokola.

·       Poznavanje IT sigurnosnih rješenja (npr. NGFW, IDS/IPS, Anti-Virus, EDR).

·       Proaktivnost i samostalnost u izvršavanju poslova.

·       Engleski jezik - napredno znanje u govoru i pismu.

·       Vozačka dozvola B kategorije.

Poželjna iskustva i znanje (ne očekujemo, ali su svakako prednosti):

·        Iskustvo rada sa alatima za analitiku (SIEM).

·        Iskustvo u integraciji različitih IT sigurnosnih rješenja.

·        Iskustvo rada sa Cloud tehnologijama (AWS, Google Cloud, Azure).

·        Iskustvo rada sa nekim od skriptnih jezika (Python, Powershell, Ruby).

·        Poznavanje i razumijevanje aktualnih prijetnji iz područja IT sigurnosti.

·        Posjedovanje međunarodnih industrijskih certifikata iz područja IT sigurnosti.

Dodatne informacije

Nudimo:

·       Učenje i dijeljenje iskustava sa poznatim i cijenjenim stručnjacima iz područja IT sigurnosti.

·       Certificiranje (SANS/GIAC, OffSec, (ISC)², ISACA, CompTIA, EC-Council, Security Blue Team, …) i interne edukacije/radionice.

·       Izazovne projekte koji uključuju aktualna IT rješenja.

·       Stimulativna primanja.

·       Dodatno i dopunsko zdravstveno osiguranje.

·       Multisport članarina.

·       Ugodan uredski rad + mogućnost rada od kuće prema dogovoru.