IT Operations Automation Engineer (REF2366G)

  • Teljes munkaidő
  • Company: Deutsche Telekom TSI Hungary Kft.

A Deutsche Telekom IT Solutions (korábban IT Services Hungary, ITSH) Magyarország legnagyobb ICT-munkaadója, a Deutsche Telekom Csoport tagja. A 2006-ban alakult, több mint 5000 fős cég az informatikai és telekommunikációs szolgáltatások széles körét nyújtja. A vállalat 2019-ben elnyerte a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) legjobb oktatási együttműködésért járó díját, a PwC Magyarország független felmérése alapján a legvonzóbb magyarországi munkahelyek közé tartozik, és a legetikusabb multinacionális vállalat címét is megkapta. A cég folyamatosan fejleszti négy – budapesti, debreceni, pécsi és szegedi – telephelyét, és várja képzett informatikai szakemberek jelentkezését a csapatába.

Német állami iskolarendszert támogató csapatba keresünk ambiciózus, angolul vagy németül magabiztosan kommunikáló DevOps mérnök kollégákat. A hamarosan induló projekt tele van kihívásokkal és fejlődési lehetőségekkel, mivel a legmodernebb technológiákat kell használniuk a kollégáknak. Amennyiben szereted a rugalmas, akár otthonról történő munkavégzést, hasonló területen szerzett tapasztalattal rendelkezel, és szívesen használod a nyelvtudásod a mindennapi kommunikáció során,

Te vagy a mi emberünk!

Képzettség

Feladatok:

  • Architectúra és infrastruktúra kialakítása és üzemeltetése
  • Webes interface és a hozzá tartozó tartalomkezelő rendszer üzemeltetése
  • Felhő alapú virtuális szerverek konfigurációja, karbantartása
  • 3rd level technikai támogatás
  • Dev/Test/Prod környezet telepítése DevOps eszközök használatával (Ansible, Jenkins, Terraform, Docker)
  • Szkriptek készítése, rendszerek konfigurálása biztonsági mentésekhez és visszaállításokhoz, illetve egyéb rendszerfunkciókhoz
  • Deployment automatizáció
  • Monitoring rendszerek telepítése és finomhangolása
  • CD rendszerek konfigurálása

Elvárások:

  • Folyékony angol
  • Legalább 2+ év hasonló munkakörben szerzett releváns tapasztalat
  • Linux szerver ismeret
  • Virtualizációs tapasztalat
  • VM alapú rendszerek migrálásban/infrastruktúra kialakításában szerzett tapasztalat
  • Adatbázis ismeretek (PostgreSQL)
  • Monitoring eszközök magabiztos használata
  • Felhőtechnológiák ismerete
  • Releváns Ansible tapaszatalat

Előnyök:

  • Német nyelvtudás
  • Szoftverfejlesztésben szerzett releváns tapasztalat
  • Üzemeltetési ismeretek (ITIL)
  • Moodle keretrendszer üzemeltetési tapasztalat
  • Networking ismeret (TCP/IP)
  • Loadbalancer konfigurációs tapasztalat

* Please be informed that our remote working possibility is only available within Hungary due to European taxation regulation.