Digitization Projects Coordinator

  • Πλήρους απασχόλησης

Περιγραφή εταιρείας

Η DOTSOFT είναι μία από τις πιο καινοτόμες και πρωτοπόρες εταιρείες πληροφορικής και επικοινωνιών, με μακρά τεχνογνωσία και εμπειρία στην ανάπτυξη ολοκληρωμένων πληροφοριακών συστημάτων και διαχείριση σύνθετων έργων. Με σύγχρονες υποδομές, άρτια καταρτισμένους εργαζομένους, επενδύσεις σε τεχνολογίες αιχμής και στρατηγικές συνεργασίες με κορυφαίες εταιρείες, παρέχει ένα ευρύ φάσμα προϊόντων και υπηρεσιών υψηλής ποιότητας, που δίνουν πρόσθετη αξία στο πελατολόγιο της. Η DOTSOFT δραστηριοποιείται σε τρεις κύριους Τομείς:

  • Τομέας Ελληνικού Δημοσίου, που περιλαμβάνει έργα για τους ΟΤΑ και την Κεντρική Κυβέρνηση,
  • Τομέας Διεθνών Έργων, που περιλαμβάνει έργα για Ευρωπαϊκούς και Διεθνής Οργανισμούς και
  • Τομέας Έρευνας και Ανάπτυξης που περιλαμβάνει ερευνητικά προγράμματα, τα οποία τροφοδοτούν την εξέλιξη τεχνολογιών, υπηρεσιών και προϊόντων.

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ο Digitization Projects Coordinator θα αναλάβει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • ​​​​​​Επίβλεψη και διαχείριση των ψηφιακών έργων της εταιρείας, συμπεριλαμβανομένων των διαδικασιών, των προθεσμιών και του προϋπολογισμού
  • Ανάπτυξη και υλοποίηση στρατηγικών για την αποτελεσματική ψηφιοποίηση των διαδικασιών και των υπηρεσιών της εταιρείας
  • Συνεργασία με τα εσωτερικά τμήματα της εταιρείας και εξωτερικούς φορείς για την εφαρμογή και την ανάπτυξη των ψηφιακών λύσεων
  • Αξιολόγηση των απαιτήσεων και των αναγκών της εταιρείας σε ψηφιακό επίπεδο και παροχή συμβουλών για βελτίωση
  • Διασφάλιση της ποιότητας και της ασφάλειας των πληροφοριών
  • Παρακολούθηση των τάσεων και των εξελίξεων στον τομέα της ψηφιοποίησης και προτάσεις βελτίωσης.

Προσόντα

  • Πτυχίο σε σχετικό πεδίο (πληροφορική, μηχανική, διοίκηση επιχειρήσεων ή σχετικό).
  • Εμπειρία 2-3 ετών σε αντίστοιχο ρόλο
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και ηγεσίας
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Εξοικείωση με τις τεχνολογικές τάσεις και τον τομέα της ψηφιοποίησης
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδίων στο εσωτερικό
  • Δίπλωμα Οδήγησης Β' κατηγορίας.

Πρόσθετες πληροφορίες

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση και εξέλιξη
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.

Σε όλα τα βιογραφικά σημειώματα θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια. Αξιολογείται το σύνολο των εισερχόμενων βιογραφικών σημειωμάτων και ακολουθεί επικοινωνία με όσους υποψηφίους ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης. Με την αποστολή του βιογραφικού σας συναινείτε στην επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων, στα πλαίσια του GDPR και του Ν. 4624/2019.

Πολιτική Απορρήτου