Tax Manager

  • Pełny etat

Opis firmy

Colliers jest globalną firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości komercyjnych. Posiada biura w 69 krajach, w których zatrudnia 12 000 pracowników. Oferuje pełen zakres usług podmiotom związanym z rynkiem nieruchomości. W Polsce Colliers działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards, Outsourcing Stars oraz Gazele Biznesu. Colliers International jest członkiem koalicji Przyjazna Rekrutacja, a w 2017 r. spółka otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy przyznawany przez niezależną firmę Aon Hewitt.

Opis stanowiska

Zakres obowiązków na tym stanowisku:

  • Dokumentacja Transfer Pricing – komunikacja z zewnętrznym doradcą oraz grupą kapitałowa w zakresie ustalania dokumentacji; wyznaczanie standardu jakości niezbędnych dokumentów; zabezpieczenie odpowiedniej dokumentacji w zakresie TP, rekomendacje odpowiednich zapisów w umowach wewnątrzgrupowych, raportowanie do US w zakresie TP; aktualizacja procedur oraz dokumentacji;
  • Schematy podatkowe (MDR) – aktualizacja procedury obowiązującej w firmie, wsparcie działów biznesowych w raportowaniu (weryfikacja jakości dokumentów, wsparcie przy ocenie dokumentacji), raportowanie do US;
  • Podatek WHT – implementacja odpowiedniej procedury w grupie kapitałowej, wyznaczenie standardu dokumentacji, weryfikacja dokumentów, raportowanie do US;
  • Komunikacja z urzędami skarbowymi w zakresie w/w podatków; składanie wniosków o wydanie interpretacji podatkowych;
  • Wsparcie zespołu księgowego w weryfikacji raportowania w zakresie CIT (statutowy oraz grupowy);
  • Wsparcie grupy kapitałowej w zakresie analizy podatkowych aspektów w umowach sprzedaży usług i ich raportowanie
  • Sporządzanie opinii dla zarządu spółki oraz rekomendowanie bezpiecznych i efektywnych podatkowo rozwiązań;
  • Przegląd i odpowiedzialne doradztwo w zakresie umów, procedur i procesów w celu zarządzania ryzykiem podatkowym i identyfikacji zobowiązań podatkowych;
  • Tworzenie procedur, przygotowywanie dokumentacji i ewidencji podatkowej, ocena dokumentów w języku polskim i angielskim;
  • Prowadzenie szkoleń i współpraca z zespołem finansowym, prawnym oraz księgowym w zakresie prowadzenia polityki podatkowej spółki;
  • Zarządzanie małym zespołem podatkowym

  • Masz wykształcenie wyższe uzyskane na kierunkach ekonomicznych;
  • Posiadasz szeroką wiedzę oraz min. 5-letnie doświadczenie w samodzielnym wykonywaniu powyższych obowiązków (znajomość przepisów dotyczących podatków WHT, TP, MDR to wymóg konieczny);
  • Biegle porozumiewasz się w języku angielskim;
  • Swobodnie poruszasz się w pakiecie MS Office (szczególnie w Excelu);
  • Jesteś osobą kreatywną, która myśli poza schematami i ma podejście pro biznesowe
  • Dobrze organizujesz swoją pracę i wyróżnia Cię rzetelność
  • Lubisz i umiesz pracować w zespole.

Mile widziane:

  • Doświadczenie zarówno w kancelarii podatkowej oraz jako in-house;
  • Doświadczenie w składaniu wniosków o interpretacje podatkowe potwierdzone sukcesami (pozytywnymi rozpatrzeniami).

To oferujemy:

  • Pracę w trybie łączonym: zdalną oraz w biurze
  • Opiekę medyczną z pełną rehabilitacją, dodatkowe dni urlopu dla rodziców (6 dni rocznie) pakiet kafeteryjny (w tym m.in. karta Multisport) oraz inne benefity
  • Jasno określone plany rozwoju oraz bogaty program szkoleń dopasowany do realnych potrzeb
  • Miłą i przyjazną atmosferę pracy
  • Pracę w firmie z tytułami: Najlepszy Pracodawca 2017 oraz 2019 przyznawanego przez Kincentric (dawniej AON) oraz Inwestor w Kapitał Ludzki 2019, 2021 oraz 2022
  • Pracę w firmie dbającej o zrównoważony rozwój organizacji

Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Jak wygląda nasz proces rekrutacji? Należymy do Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji

Jak się pracuje w Colliers?

Wejdź do naszego biura 😊

Poznaj nasze nagrody

Dodatkowe informacje