Księgowa/y

  • Pełny etat

Opis firmy

Colliers International is one of the most respected global brands in the industry. Currently ranked the third largest commercial real estate services firm in the world, Colliers employs 15,700 professionals in 485 offices in 63 countries with annual revenues of $2 billion and $75.1 billion in transaction volume. Each of our core business lines provides specialized services across all property types and industries including hotels, office, industrial and logistics, retail and residential.

Opis stanowiska

Zakres obowiązków:

  • Kalkulacja podatku VAT oraz sporządzanie deklaracji VAT-7, VAT UE
  • Przygotowywanie jednolitego pliku kontrolnego (JPK)
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
  • Dekretacja i księgowanie faktur kosztowych
  • Kontrola dokumentów pod względem formalnym, rachunkowym i podatkowym
  • Analiza oraz uzgadnianie kont księgowych i rozrachunkowych
  • Prowadzenie korespondencji z organami podatkowymi
  • Wprowadzanie do systemu bankowego faktur kosztowych oraz innych płatności
  • Rozliczanie RMK czynnych
  • Sporządzanie deklaracji do GUS,NBP

Nasze wymagania:

  • Posiadasz minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku (zdobyte najlepiej w branży usługowej B2B)
  • Masz wykształcenie wyższe uzyskane na kierunkach ekonomicznych
  • Bardzo dobrze znasz Ustawę o Rachunkowości
  • Znasz przepisy podatkowe szczególnie dotyczące VAT w stopniu biegłym
  • Znasz zagadnienia związane z importem usług
  • Posługujesz się językiem angielskim w dobrym stopniu
  • Swobodnie poruszasz się w pakiecie MS Office (szczególnie w Excelu)
  • Jesteś osobą dobrze zorganizowaną, rzetelną i nie straszna Ci praca pod presją czasu
  • Lubisz i umiesz pracować w zespole

Te umiejętności zwiększą Twoje szanse:

  • Znajomość programu SAP B1 oraz Symfonii.

To oferujemy:

  • Nowoczesne i komfortowe biuro w atrakcyjnej lokalizacji w centrum Warszawy
  • Umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin, stabilne warunki zatrudnienia
  • Jasno określone ścieżki kariery, realną możliwość rozwoju poprzez szkolenia dopasowane do potrzeb
  • Opiekę medyczną z pełną rehabilitacją, pakiet MyBenefit
  • Dodatkowy urlop dla rodziców (6 dni rocznie), elastyczne zasady pracy (praca zdalna/praca z biura)
  • Pracę w firmie z tytułami: Najlepszy Pracodawca 2017 oraz 2019 przyznawanego przez Kincentric (dawniej AON) oraz Inwestor w Kapitał Ludzki