Starszy Kontroler Finansowy

  • Pełny etat

Opis firmy

Colliers International jest globalną firmą doradczą działającą w obszarze rynku nieruchomości komercyjnych. Posiada biura w 69 krajach, w których zatrudnia 12 000 pracowników. Oferuje pełen zakres usług podmiotom związanym z rynkiem nieruchomości. W Polsce Colliers działa od 1997 roku i posiada biura w całej Polsce. Colliers International jest członkiem koalicji Przyjazna Rekrutacja, a w 2017 roku oraz  2019 roku spółka otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy przyznawany przez niezależną firmę Kincentric (dawniej Aon Hewitt). W 2020 roku Colliers  otrzymał również tytuł „Inwestor w Kapitał Ludzki”, przyznawany przez Fundację Digital Knowledge Observatory.

Opis stanowiska

Twoje zdania:

·        Koordynacja, nadzorowanie, wykonywanie raportowania grupowego

·        Koordynowanie i nadzór nad przygotowaniem sprawozdań finansowych (w tym skonsolidowanego)

·        Przeprowadzanie procesu testowania (internal control) Revenue Recognition oraz doradztwa na etapie transakcyjnym w procesie dla działów biznesowych

·        Kontakt z Grupą Kapitałową w kwestiach dotyczących zarządzania finansami, raportowania grupowego, kontroli wewnętrznej grupy, analiz finansowych

·        Przygotowywanie kalkulacji podatku, kalkulacji podatku odroczonego do raportów grupowych oraz statutowych

·        Bieżąca komunikacja i doradztwo w zakresie zagadnień finansowych dla działów biznesowych

·        Analiza umów agencyjnych, doradczych i innych pod kątem finansowym oraz podatkowym

·        Wsparcie zarządzania cash flow w spółkach oraz przygotowywanie analiz oraz raportów dotyczących cash flow

·        Aktywny udział w projektowaniu, wdrażaniu oraz późniejszym kontrolowaniu wdrożonych procedur w obszarze finansów

·        Aktywny udział w projektowaniu, wdrażaniu i testowaniu systemów związanych z finansami i controllingiem (finansowo-księgowy, transakcyjny)

·        Nadzorowanie oraz wykonywanie zadań controllingowych (rentowności linii biznesowych, produktów, inne analizy ad hoc)

·        Pomoc merytoryczna dla działu księgowości

·        Uczestnictwo w spotkaniach oraz call’ach z Klientami w zakresie kwestii finansów, rozliczenia projektów

·        Przygotowywanie modeli kalkulacyjnych (POC, podatek itp.)

·        Codzienne wsparcie Dyrektora Finansowego

·        Masz wykształcenie wyższe uzyskane na kierunkach ekonomicznych

·        Masz min. 3-letnie doświadczenie zdobyte w dziale audytu w firmie doradczej oraz min. 2-letnie doświadczenie w dziale controllingu jako in-house – warunek konieczny

·        Biegle porozumiewasz się w języku angielskim

·        Swobodnie poruszasz się w pakiecie MS Office (szczególnie w Excelu, mile widziany Power BI)

·        Znasz lokalne przepisy finansowo-podatkowe, IFRS (mile widziane US Gaap)

·        Jesteś osobą samodzielną w rozwiązywaniu problemów, dobrze zorganizowaną i rzetelną

·        Lubisz i umiesz pracować w zespole

Mile widziane:

·        Doświadczenie w uczestniczeniu w projektach wdrażania systemów finansowych

·        Doświadczenie w zarządzaniu zespołem lub zespołem projektowym

·        Uprawnienia: Biegły Rewident / ACCA /CIMA

W zamian zapewnimy Ci:

·        Umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin, stabilne warunki zatrudnienia

·        Realną możliwość rozwoju, szkolenia dopasowane do potrzeb

·        Opiekę medyczną z pełną rehabilitacją

·        Dodatkowy urlop dla rodziców (6 dni rocznie), elastyczne zasady pracy (praca zdalna / praca z biura)

·        Pracę w firmie z tytułami: Najlepszy Pracodawca 2017 oraz 2019 przyznawanego przez Kincentric (dawniej AON) oraz Inwestor w Kapitał Ludzki