Inżynier Jakości Wewnętrznej

  • Pełny etat
  • Legal Entity: Robert Bosch Sp. z o.o.

Opis firmy

Do you want beneficial technologies being shaped your ideas? Whether in the areas of mobility solutions, consumer goods, industrial technology or energy and building technology - with us, you will have the chance to improve quality of life all across the globe. Welcome to Bosch.

Opis stanowiska

  • Zarządzanie wewnętrznym procesem reklamacji (akcje natychmiastowe, analiza przyczyny źródłowej, definicja i wdrożenia działań korygujących, potwierdzenie ich efektywności + zamknięcie procesu 8D),
  • Analiza problemów jakościowych w procesie produkcyjnym wraz z analizą kosztów braków (IDC = Internal defect cost/IFC = Internal failure cost),
  • Kontrola poprawnego wykonania działań sortujących oraz ich zatwierdzenie, a także decyzja o zwolnieniu wyrobu,
  • Regularny przegląd wyrobów blokowanych oraz dbałość o utrzymanie celu zgodnie z KPI
  • Udział w projektach oraz transferach ze swojego obszaru,
  • Przygotowywanie dokumentacji Safe Launch, pilnowanie prawidłowego przebiegu procesu Safe Launch oraz analiza rezultatów,
  • Wsparcie w przygotowaniu dokumentacji PPAP, zlecenia pomiarów i testów zgodnie z wymaganiami klienta,
  • Wsparcie procesu zatwierdzania zmian QAP (Quality Assurance Plan) oraz pilnowanie z odpowiedzialnym działem jego terminowości i prawidłowego przebiegu,
  • Identyfikacja i zatwierdzanie Poka Yoke ze swojego obszaru,
  • Inicjalizacja alertów jakościowych dot. wykrytych wewnętrznych niezgodności oraz dopilnowanie szkolenia Operatorów, Kontrolerów, Liderów, śledzenie alertów ze swojego obszaru,
  • Wkład w proces PFMEA, plan kontroli i schemat przepływu procesu na swoim obszarze produkcyjnym oraz ich regularne przeglądy,
  • Wsparcie rozwoju standardów Bosch dotyczących procesu zatwierdzania i potwierdzania procesów,
  • Kontakt z Lead Plantem oraz udział w przeglądach IQN (International Quality Network), wymiana dobrych praktyk.

Kwalifikacje

  • Wykształcenie wyższe techniczne,
  • Minimum 3 lata doświadczenia w firmie produkcyjnej z branży motoryzacyjnej,
  • Znajomość metodologii 8D / narzędzi jakościowych / FMEA,
  • Znajomość rozwiązywania problemów / Six sigma potwierdzona doświadczeniem jako dodatkowy atut,
  • Praktyczna znajomość SPC i MSA,
  • Praktyczne posługiwanie się narzędziami pomiarowymi np.: mikroskop, mierniki, wagosuszarka,
  • Gotowość do wyjazdów zagranicznych,
  • Doświadczenie i wsparcie jakościowe przy transferach linii produkcyjnych,
  • Umiejętność planowania i organizacji pracy, samodzielność,
  • Umiejętność pracy w międzynarodowym zespole,
  • Umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Dodatkowe informacje

  • Umowa o pracę bezpośrednio z firmą Robert Bosch Sp. z o.o.
  • Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych (m.in.: dofinansowana opieka medyczna, dofinansowanie do karty Multisport, ubezpieczenie na życie)
  • Premia frekwencyjna wypłacana miesięcznie, premia wakacyjna
  • Stołówka na miejscu – pracodawca współfinansuje koszt posiłków
  • Bogaty pakiet atrakcji dla Pracowników i ich dzieci – np. kolonie wakacyjne lub wspólne imprezy pracownicze
Polityka prywatnościZnak firmowy