Mechatronic Technician- Relocare in Germania

  • Program normal

Descrierea companiei

AUTO1 Group is Europe’s leading car trading platform which connects the automotive industry through technology. We lead business activities in more than 30 European countries and enable dealers can buy seamlessly via our brand AUTO1.com.

Descrierea locului de muncă

Descrierea postului

Departamentul nostru de Producție este responsabil pentru pregătirea de înaltă calitate a mașinilor.

Echipele noastre lucrează și cooperează cu echipa de Quality din Berlin.

Haide in echipa noastră ca Tehnician în Mecatronică în atelierele noastre din Germania unde veti spriji cu întreținerea, servisarea și repararea vehiculelor noastre.

Responsabilitati

În calitate de tehnician în mecatronica vehiculelor, vei aduce o contribuție semnificativă la optimizarea pregătirii vehiculelor noastre, contribuind la dezvoltarea proceselor și standardelor;

Vei prelua întreținerea, servisarea și repararea mașinilor noastre;

Vei supraveghea depanarea și diagnosticarea lucrărilor pe sisteme complexe

Vei efectua o procesare independentă a comenzilor în conformitate cu specificațiile producătorului;

Calificări

  • Pregătire ca tehnician în mecatronică și experiență de practică în atelier
  • Cunoaștere bună a programelor MS Office, precum și cunoștințe in utilizarea tabletelor, programelor de diagnoza auto;
  • Cunoștințe de electrica, mecanică,
  • Vorbitor de Limba Engleza sau Germana
  • Seriozitate, disciplină, organizare, responsabilitate

Informații suplimentare

  • Salariu competitiv
  • 28 de zile de concediu
  • Cazare platita de angajator in primele 2 luni
  • Un loc de muncă permanent si stabil
  • Posibilitatea de a lucra intr-o companie germana in domeniul automotive;

Sună interesant?

Trimite  CV-ul tau pe [email protected]

Așteptăm cu nerăbdare să vă întâlnim.

Politică de confidențialitate