Software Engineer - Big Data Team

  • Warszawa / Kraków, pl
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

Szukamy programistów Java/Scala, interesujących się systemami rozproszonymi i przetwarzaniem danych, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje w tym obszarze. Zajmiesz się rozwojem platformy analitycznej Allegro.pl, która przetwarza duże ilości danych (100k zdarzeń / sek, miliard zdarzeń / dzień).
Zupełnie się nie przejmuj, jeżeli nie masz doświadczenia w technologiach Big Data. Gwarantujemy Ci, że szybko się ich nauczysz od najlepszych inżynierów w Polsce.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Używanie najnowszych technologii opensource (Kafka, Spark, Druid, Airflow)
  • Wdrażanie rozwiązań w chmurze Google Cloud Platform (PubSub, Dataflow, BigQuery)
  • Pracę w zespole doświadczonych programistów chętnie dzielących się wiedzą (także publicznie w ramach allegro.tech)
  • Realny wpływ na końcową funkcjonalność produktu, pracujemy w stylu full-stack (kodujemy, testujemy, wdrażamy i utrzymujemy)

Szukamy inżynierów, którzy:

  • Potrafią i lubią programować w języku Scala lub Java
  • Stosują dobre praktyki (clean code, code review, TDD, DDD, CI)
  • Znają podstawy programowania obiektowego i funkcyjnego
  • Sprawnie poruszają się w systemie z rodziny Unix/Linux
  • Rozumieją sposób działania systemów rozproszonych (Spark, Kafka, Hadoop)
  • Interesują się się zagadnieniami Machine Learning (detekcja anomalii, analiza trendów)
  • Mają pozytywne nastawienie i umiejętności pracy w zespole

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!