Software Engineer (Java/Kotlin) - Data&AI

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Widełki wynagrodzenia przewidziane przy tym stanowisku to:

Mid - 12 300 - 17 600 PLN brutto

Senior - 16 100 - 23 200 PLN brutto

Efektami pracy naszego działu są między innymi wyniki wyszukiwania ofert, mechanizmy rekomendacji i spersonalizowana strona główna. W codziennej pracy łączymy świat mikroserwisów ze światem BigData. Pracujemy na wielu warstwach, od żądań HTTP, poprzez eventy analityczne aż po przetwarzania w chmurze. Aktualnie poszukujemy inżynierów chcących tworzyć oprogramowanie w środowisku mikrousługowym. Aplikując do naszego obszaru, nie musisz mieć doświadczenia w inżynierii danych. Poszukujemy przede wszystkim specjalistów JVM chcących tworzyć rozwiązania w dużej skali.

Główne obszary naszej pracy to:

  • Wyszukiwanie i pozycjonowanie ofert na listingach

  • System emisji contentu oparty o rekomendacje

  • System do modelowania, przetwarzania oraz wizualizacji analityki frontendowej i mobilnej wraz z narzędziami dla deweloperów

  • System transmisji eventów między platformami

  • Procesy agregacji metadanych: Data Quality, Data Lineage oraz Data Governance

W obszarze korzystamy z różnych technologii:

  • Większość naszych mikrousług korzysta z Java, Kotlin, Spring Boot (WebFlux)

  • Silniki wyszukiwania opierają się o Solr/Lucene

  • Przetwarzania danych piszemy w oparciu o Python, Scala, Spark

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • W codziennej pracy tworzymy mikroserwisy, przetwarzania Big Data oraz inne rozwiązania na bardzo dużą skalę (terabajty danych, miliardy zdarzeń na dobę i tysiące żądań na sekundę)

  • Będziesz miał(a) realny wpływ na kierunki rozwoju produktów, wybór technologii i kształtowanie architektury; korzystamy z najnowszych i najlepszych dostępnych technologii, ponieważ sami je dobieramy do naszych potrzeb

  • Będziesz pracować w cross-funkcjonalnym zespole doświadczonych inżynierów oprogramowania, od których będziesz mógł czerpać wiedzę i doświadczenie; to unikalna okazja poszerzenia perspektywy o nowe technologie, paradygmaty i metodyki pracy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

  • Hackathony, turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzną platformę MindUp

  • Autonomię technologiczną: wybierasz technologię, która pasuje do problemu. Ty za nią potem odpowiadasz

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Programują w jednym z języków JVM (Java, Kotlin, Scala)

  • Chcą być dumni z jakości i niezawodności kodu który tworzą

  • Mają pomysły i chęć zaangażowania się w projektowanie architektury rozwiązań

  • Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code review

  • Lubią poznawać nowe frameworki i technologie

  • Mają pozytywne nastawienie i umiejętności pracy w zespole

  • Chcą się rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Dodatkowym atutem będzie:

  • Doświadczenie ze Springiem i programowaniem reaktywnym (Reactor / WebFlux)

  • Znajomość funkcyjnego stylu programowania

  • Znajomość domeny ML

  • Znajomość stacku narzędziowego Big Data (Apache Spark, Apache Beam) i pracą z GCP lub innym cloudem publicznym

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć