Data Scientist (Data Science Hub)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Kim jesteśmy?

W Data Science Hub tworzymy rozwiązania oparte na Data Science / Machine Learning dla zespołów biznesowych w Allegro. Pracę w naszym zespole charakteryzuje różnorodność, zarówno pod względem analizowanych tematów, jak i wykorzystywanych technik modelarskich i technologii. To świetne miejsce dla osób oczekujących okazji do ciągłego rozwoju i unikalna szansa zdobycia multidyscyplinarnej wiedzy na temat działalności platform eCommerce - choćby w zakresie:

  • modelowania zachowań użytkowników (kupujących i sprzedawców)

  • logistyki (np. przewidywanie czasu dostawy)

  • kampanii reklamowych (np. rekomendacje tematyczne)

  • prognozy wskaźników na poziomie całej platformy (np. popyt na produkty)

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz budować modele rozwiązujące problemy biznesowe - predykcyjne, segmentacyjne, prognostyczne, rekomendacyjne, a także wykorzystywać metody optymalizacyjne
  • Będziesz wykorzystywać szeroką gamę rodzajów modeli, w tym modele boostingowe, deep learning, metody Bayesowskie, wnioskowanie przyczynowe, metody optymalizacji
  • Będziesz przetwarzać duże zbiory danych w GCP lub Hadoop/PySpark.
  • Będziesz miał/a szansę popracować nie tylko z danymi tabelarycznymi, ale również przestrzennymi, tekstami w języku naturalnym, obrazami, szeregami czasowymi
  • Będziesz brać udział we wdrożeniach modeli działających off-line i on-line.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Data Science pełni kluczową rolę w działaniu Allegro - jesteśmy firmą technologiczną opartą na danych, a poprzez dostarczane modele i analizy będziesz miał/a istotny wpływ na działanie jednej z największych platform eCommerce na świecie
  • Dzięki szerokiej gamie realizowanych przez nas projektów nigdy nie zabraknie Ci ciekawych wyzwań
  • Będziesz miał/a dostęp do ogromnych zbiorów danych i najnowszych technologii ich przetwarzania
  • Będziesz miał/a możliwość praktycznego nauczenia się narzędzi
  • i technologii: Python, MLFlow, GCP BigQuery, Composer, Dataflow, PySpark, Hadoop
  • Nauczysz się dobrych praktyk programistycznych, inżynierskich i zarządzania kodem.
  • Dzielimy się naszą wiedzą na konferencjach i szkoleniach branżowych, jesteśmy aktywnym uczestnikiem i współtwórcą społeczności Data Science/Machine Learning w Polsce i na świecie.

Ze swojej strony oferujemy:

  • Model pracy hybrydowej, który ustalisz z liderem i zespołem. Mamy świetnie zlokalizowane biura ( z w pełni wyposażonymi kuchniami i parkingami dla rowerów) i znakomite narzędzia pracy (podnoszone biurka, interaktywne sale konferencyjne)

  • Bonus roczny do 10% wynagrodzenia rocznego liczony z kwoty brutto (zależny od Twojej oceny rocznej oraz wyników firmy)

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (do wyboru mamy m.in. pakiety medyczne, sportowe, lunchowe, ubezpieczenia, bony na zakupy)

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas i skoncentrowane na specyfice Twojej pracy

  • Pracę w zespole, na którego wsparcie zawsze możesz liczyć -  na pokładzie mamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie

  • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy

  • Hackathony, turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp (m.in. szkolenia z zakresu organizacji pracy, sposobu komunikacji, motywacji do pracy oraz różnych technologii i zagadnień merytorycznych)

  • Jeśli chcesz wiedzieć więcej - sprawdź sam/a

Szukamy osób, które:

  • Mają doświadczenie w samodzielnej pracy na stanowisku Data Scientist lub podobnym
  • Potrafią przetwarzać dane i tworzyć modele machine learning w języku Python (np. scikit-learn, pytorch, tensorflow, xgboost, catboost, light-gbm, pandas)
  • Znają i rozumieją algorytmy uczenia maszynowego i potrafią je stosować w praktyce, oraz są chętne i zdolne do nauki nowo powstających algorytmów
  • Znają bardzo dobrze SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie GCP/Hadoop
  • Potrafią klarownie się komunikować z jednostkami biznesowymi - od sformułowania problemu analitycznego do przejrzystej i intuicyjnej prezentacji wyników
  • Posiadają naturę badacza, który umiejętnie rozkłada złożone problemy na części składowe i skutecznie je modeluje.
  • Mają dużą chęć do nauki i rozwijania wiedzy
  • Znają język angielski na poziomie co najmniej dobrym

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć