Data Analyst (Allegro Pay)

  • Warszawa, Poznań, Kraków, Toruń, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Poland
  • Pełny etat

Opis stanowiska

Allegro Pay to największy i najszybciej rozwijający się fintech w Europie Środkowej - jedyne miejsce,  gdzie na taką skalę można tworzyć rozwiązania finansowe, korzystając z najnowszych technologii. Zajmujemy się metodami płatności, z których na co dzień korzystają klienci Allegro, najpopularniejszej platformy zakupowej w Polsce i jednej z największych firm e-commerce w Europie. Dzięki tej skali, mamy okazję pracować z jednym z najciekawszych zbiorów danych w naszym kraju.

Szukamy zdolnych analityczek i analityków, którzy chcą tworzyć wysokowydajne i stabilne rozwiązania analityczne wspierające rozwój produkt z kilkunastoma milionami aktywnych użytkowników.

Jako Data Analyst będziesz pracować nad strategicznymi analizami kreującymi kierunki rozwoju naszego produktu oraz oceniającymi wpływ inicjatyw na wyniki finansowe organizacji. W codziennej pracy będziesz współpracował(a) z product managerami, zespołami machine learningowymi, analitycznymi oraz deweloperskimi. W Allegro Pay analityka jest w centrum naszego produktu!

W szczególności:

  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu strategii i wyznaczaniu kierunku działań w obszarze usług finansowych oferowanych na Allegro

  • Odpowiesz za stawianie i weryfikowanie hipotez odnośnie wpływu rozwiązań produktowych na zachowanie klientów na platformie

  • Przeanalizujesz efektywność procesów związanych z produktami finansowymi oraz zdefiniujesz kierunki rozwoju, a następnie zaprezentujesz wyniki przed osobami decyzyjnymi

  • Przeprowadzisz testy A/B zmian produktowych oraz ocenisz ich rezultaty korzystając ze swojej wiedzy statystycznej

  • Wdrożysz procesy oparte o dane, wykorzystujące chmurową bazę danych (BigQuery, Snowflake), Airflow oraz Tableau

Technologie, z którymi zetkniesz się w pracy to przede wszystkim: Snowflake, Tableau, Python, Azure, GCP. Nie znasz którejś z nich? Nie ma problemu, wszystkiego Cię nauczymy! :)

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Zyskasz możliwość udziału w procesie decyzyjnym rozwoju produktu oraz prezentacji wyników na spotkaniach zarządu

  • W codziennej pracy będziesz korzystać z najnowszych technologii (chmurowe bazy danych, mikroserwisy, data mesh)

  • Bezpośrednio wpłyniesz na procesy przepływu danych, które w czasie rzeczywistym zmieniają to, jak miliony użytkowników korzystają z Allegro

  • Będziesz ważną częścią interdyscyplinarnego zespołu specjalistów łączących kompetencje techniczne oraz biznesowe z wielu branż

  • Sprawdzisz się w projektach z różnych obszarów takich jak: finansowa analiza rentowności biznesu, wpływ kampanii marketingowych na KPI, analizy pod kątem miejsca zamieszkania klientów

  • Każdy zespół ma budżet na szkolenia, konferencje i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Nowoczesne biuro oraz pełne wsparcie w sytuacji pracy zdalnej

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole - jest z kim zderzyć myśli, bo na pokładzie mamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz (do wyboru mamy m.in. pakiety medyczne, sportowe, lunchowe, ubezpieczenia, bony na zakupy)

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas i skoncentrowane na specyfice Twojej pracy

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzną platformę MindUp (m.in. szkolenia z zakresu organizacji pracy, sposobu komunikacji, motywacji do pracy oraz różnych technologii i zagadnień merytorycznych)

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają minimum 2 lata doświadczenia w roli analityka danych (mile widziane doświadczenie zdobywane w konsultingu lub instytucji finansowej/ubezpieczeniowej)

  • Mają zdolność przekuwania danych na wiedzę oraz wyciągania wniosków i przedstawiania rekomendacji

  • Posiadają praktyczną wiedzę w stosowaniu testów statystycznych (chi-2, t-student)

  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie

  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością

  • Posiadają doświadczenie w przetwarzaniu i analizie (SQL/Python) dużych zbiorów danych

  • Dbają o powtarzalność i reużywalność kodu

  • Posiadają praktyczne doświadczenie w wizualizacji danych (mile widziane Tableau/Data Studio)

  • Mile widziana będzie również praktyczna znajomość algorytmów ML (np. klasteryzacja, regresje, drzewa decyzyjne)

Chcesz zobaczyć jak wygląda praca w naszym zespole? Zapraszamy do obejrzenia prelekcji, w której Data Analyst z naszego zespołu omawia codzienne zadania (i wyzwania :)), z którymi spotykamy się w naszym obszarze: https://www.youtube.com/watch?v=OfliwU19MyQ :)

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć