Mobile Software Engineer (Android) - Mobile Core

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Aplikacja Allegro na Androida to ponad 7 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, 120+ modułów w projekcie oraz 60+ aktywnie kontrybuujących developerów. Taka skala niesie za sobą unikatowe wyzwania, których codziennie podejmujemy się w zespole Mobile Core:

Widełki wynagrodzenia przewidziane przy tym stanowisku to (umowa o pracę):

- mid : 12 800PLN - 17 600PLN PLN brutto

- senior: 16 900 - 23 200 PLN brutto

Model pracy hybrydowej według ustaleń lidera i zespołu

  • Projektujemy skalowalną architekturę umożliwiającą efektywne wprowadzanie zmian przez wiele zespołów równolegle

  • Zwiększamy efektywność developmentu innych programistów mobilnych poprzez minimalizację czasu budowania projektu, szybki i stabilny proces CI, oraz całkowicie zautomatyzowany proces wydawniczy

  • Umożliwiamy szybkie wprowadzanie zmian w produkcie poprzez tworzenie wielu wewnętrznych narzędzi dla developerów oraz wdrażanie nowych technologii

  • Dbamy o wydajność aplikacji monitorując m.in. czas zimnego startu, czas ładowania poszczególnych ekranów oraz rozwijając własny stos narzędzi do mobile performance

  • Zapewniamy wysoką jakość produktu i dobre doświadczenie użytkownika poprzez tworzenie stabilnego środowiska i procesu do testów UI oraz zarządzanie procesem błędów na produkcji (posiadamy Crash Free Users na poziomie >99,95%)

  • Dbamy o aktualność naszego stosu technologicznego utrzymując dług techniczny na niskim poziomie

  • Koordynujemy największe zmiany produktowe i techniczne dotykające aplikacji mobilnych

Szukamy osób, które:

  • Bardzo dobrze znają system Android

  • Biegle posługują się językiem programowania Kotlin

  • Przykładają dużą wagę do jakości rozwiązań, aktywnie szukają usprawnień

  • Nie boją się podejmować decyzji, potrafią je uargumentować i wziąć za nie odpowiedzialność

  • Lubią pracować z technologiami, które wykraczają poza typowy stack mobilny

  • Potrafią dzielić się zdobytą wiedzą z resztą organizacji

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Zdobędziesz unikalne doświadczenia w pracy nad aplikacją mobilną w dużej skali

  • Będziesz mieć realny wpływ na tworzenie mobilnego stacku technologicznego Allegro, z którego korzystają dziesiątki mobilnych inżynierów

  • Pracujemy w nowoczesnym stacku technologicznym: Kotlin (95% codebase), Gradle, Android Jetpack (w tym Compose), Kotlin Mobile Multiplatform, korutyny/RxJava3, Koin, Detekt, JUnit5, Mockito/MockK, Espresso i wiele innych

  • Znajdziesz tu przestrzeń na dbanie o techniczną jakość tworzonych rozwiązań, na którą w innych firmach zwykle nie ma czasu

  • Automatyzujemy powtarzalne procesy, praktyki takie jak Code Review, Continuous Integration, Continuous Deployment i Continuous Localization to dla nas codzienność

  • Będziesz mieć możliwość uczestnictwa i/lub współtworzenia naszych firmowych wydarzeń mobilnych, takich jak Mobile Dev Day i Mobile Hackaton

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Bogaty budżet szkoleniowy, w ramach którego możesz wziąć udział w konferencjach w Polsce lub za granicą (np. Google I/O, DroidCon, KotlinConf), a także realizować kursy i szkolenia

  • Wewnętrzną platformę szkoleniową MindUp

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym - Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Najnowszy MacBook M1 Pro/Dell, zewnętrzne monitory, telefony służbowe/do testów

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole