Software Engineer (Java/Kotlin) - Technology Consumer Experience

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Widełki wynagrodzenia przewidziane przy tym stanowisku to:

12 300 - 17 600 PLN brutto (umowa o pracę)

Model pracy hybrydowej według ustaleń lidera i zespołu

W obszarze Consumer pracujemy nad najlepszym doświadczeniem Klienta rozpoczynając od wejścia na stronę główną, poprzez proces przeglądania, wyszukiwania i porównywania ofert. Przeprowadzamy możliwie płynnie przez proces zakupu i obsługi pozakupowej na wszystkich platformach (web, mobile web, iOS, Android). Odpowiadamy za ruch zewnętrzny rzędu tysięcy żądań na sekundę, mamy setki milionów rekordów w naszych bazach danych, architekturę mikroserwisową na backendzie, jak również mikrofrontendy.

Robimy dziesiątki eksperymentów, testujemy setki wariantów, analizujemy ich wyniki i wyciągamy wnioski, które przekuwamy w zadania. Systemowo dbamy o szybkość i płynność działania naszych stron, monitorujemy i rozwiązujemy problemy z wydajnością pisząc optymalny kod tak, by dostarczyć klientowi najlepsze doświadczenie korzystania z Allegro.

Pracujemy w gronie blisko 30 zespołów złożonych z inżynierów i inżynierek posiadających różnorodne kompetencje i współpracujemy z projektantami, badaczami, analitykami.

Szukamy osób które:

  • Programują w Javie, Kotlinie, Scali lub Groovym
  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”), i chcą cieszyć się z jej rezultatów
  • Chcą być dumni z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code reviews
  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników
  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę
  • Znają język angielski na poziomie min. B2

Ze swojej strony oferujemy:

  • Model pracy hybrydowej, który ustalisz z liderem i zespołem. Mamy świetnie zlokalizowane biura ( z w pełni wyposażonymi kuchniami i parkingami dla rowerów) i znakomite narzędzia pracy (podnoszone biurka, interaktywne sale konferencyjne)
  • Bonus roczny do 10% wynagrodzenia rocznego liczony z kwoty brutto (zależny od Twojej oceny rocznej oraz wyników firmy)
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz (do wyboru mamy m.in. pakiety medyczne, sportowe, lunchowe, ubezpieczenia, bony na zakupy)
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas i skoncentrowane na specyfice Twojej pracy
  • Laptop z m1, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ lub 14’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory i wszystkie gadżety, których potrzebujesz
  • Pracę w zespole, na którego wsparcie zawsze możesz liczyć -  na pokładzie mamy najlepszych specjalistów i ekspertów w swojej dziedzinie
  • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy
  • Hackathony, turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp (m.in. szkolenia z zakresu organizacji pracy, sposobu komunikacji, motywacji do pracy oraz różnych technologii i zagadnień merytorycznych)
  • Jeśli chcesz wiedzieć więcej - sprawdź sam/a

 Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Korzystamy, zależnie od zespołów i potrzeb, z najnowszych wersji Java (od 8 w górę), Scala, Kotlin (w niektórych zespołach Python), SpringBoot, ReactJS, Angular, Docker, Kafka, MongoDB, mySQL, PostgreSQL, Cassandra, Reactive Programming, Spark, Hadoop, Mesos, TensorFlow
  • ​​Zespół IT liczy ponad 1700+ osób, które dotychczas dzieliły się wiedzą na wielu konferencjach, takich jak Devoxx, Confitura, Geecon oraz współtworzą bloga https://allegro.tech
  • Mikroserwisy - skala tysięcy mikroserwisów oraz ponad 1,8 mln rps na biznesowej szynie danych
  • Stosujemy Code Review, Continuous Integration, Scrum/Kanban, Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming w zależności od zespołu
  • Posiadamy wewnętrzny ekosystem oparty na self-service'ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Kubernetes, Docker, Consul, GitHub czy GitHub Actions. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy będziesz mógł tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią
  • Aby sprostać skali, skupiamy się także na budowaniu całych Platform narzędzi i technologii przyspieszających i ułatwiających codzienny development, oraz zapewniamy jak najlepszy Developer Experience naszym zespołom
  • Autonomia technologiczna: wybierasz technologię która pasuje do problemu (nie trzeba zgody wszystkich świętych). Ty za nią potem odpowiadasz
  • Środowisko łączące prywatne Centra Danych (dziesiątki tys. serwerów) oraz Chmury Publiczne (Google Cloud Platform oraz Microsoft Azure)
  • Ponad 100 autorskich projektów open source, kilka tysięcy gwiazdek na github
  • Organizujemy Allegro Tech Live, w 100% zdalną odsłonę naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks i występujemy gościnnie na zaproszenie takich społeczności jak Warsaw AI, JUG (Poznań, Łódź, Lublin, Wrocław), WG .Net, Dare IT, Women in Tech Summit
  • Sami również stawiamy na rozwój. Organizujemy hackathony i wewnętrzne konferencje (np. coroczny Allegro Tech Meeting), regularnie wyjeżdżamy na wydarzenia w Polsce i za granicą (Europa i USA), a każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. Jeśli chcesz się rozwijać lub dzielić swoją wiedzą z innymi, to zawsze Ci pomożemy.

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć