Portfolio Management Office (Senior) Specialist/Generalist

  • Pełny etat

Opis firmy

Dołącz do zespołu Portfolio Management Office w firmie, która rozwija jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów w Polsce. Allegro to 8 unitów biznesowych, w ramach których współpracują ze sobą dziesiątki zespołów biznesowych i technologicznych.

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Ustalisz priorytety inicjatyw i działań w portfolio bezpośrednio z działami biznesowymi i technologicznymi jako ‘PMO liaison’ (spoc)
  • Zaangażujesz się w pracę koncepcyjną, brainstorming, ulepszanie (w szczególności upraszczanie) procesów zarządczych (just enough governance),
  • Weźmiesz udział w wymyślaniu jak moglibyśmy jeszcze lepiej dostarczać wartość ( w tym poprzez realizację inicjatyw w określonych portfelach)
  • Wdrożysz nowe rozwiązania, procesy i narzędzia na poziomie całej organizacji (m.in. poprzez inicjatywy i projekty)
  • Będziesz odpowiadać za jeden (lub kilka w uzależnieniu od ich skali) procesów zarządczych (w tym jego prowadzenie w danym okresie)
  • Pomożesz w rozwiązywaniu wyzwań ‘konfliktów’ zasobów
  • Będziesz współtworzyć wsparcie i współpracę PM community
  • Wesprzesz edukację PMów oraz kadry zarządczej

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Celujemy w ciągły rozwój i ulepszenia - aby zawsze być w stanie powiedzieć, że jesteśmy ‘world-class PMO’
  • Zespół PMO (Portfolio Management Office) to docelowo zespół 6 osób, które każdego dnia w Allegro noszą wiele czapek i nigdy się nie nudzą
  • Misją naszego zespołu jest upewnienie się, że realizujemy właściwe rzeczy (we właściwy sposób) i możemy to wskazać empirycznie
  • Nie jesteśmy Project Management Office - nie prowadzimy projektów biznesowych w organizacji (choć zdarzają się projekty usprawnień lub zmiany wewnętrzne). Współpracujemy natomiast z Project, Program, Process i Product Managerami z innych jednostek.
  • Będziesz budować relacje i współpracować z kluczowymi postaciami w Allegro (w tym z Heads i Exec Team)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają min. 5 lat doświadczenia zawodowego
  • Odnajdują się w dużej zmienności kontekstów i potrafią sobą zarządzić w czasie przy dużej ilości otwartych tematów; nie ‘gubią piłek’
  • Mają doświadczenie w rolach Portfolio Manager, PMO Expert/Specialist, PMO koordynator, Business Analyst etc.
  • Skutecznie wprowadziły ulepszenia i zmiany, dzięki którym w organizacji pracowało się lepiej
  • Mimo wprowadzania trudnych zmian, dostawały pozytywne feedbacki dotyczące swojej pracy
  • Mają doświadczenie w pracy w rozproszonym i zwinnym środowisku
  • Rozumieją, że zmiana priorytetów jest czymś naturalnym i potrafią się do tego dopasować, jak również przedstawić to motywująco innym
  • Budują pozytywne relacje oparte na profesjonalizmie i wartości dodanej (w tym z kadrą managerską i C-level); proponują merytoryczne rozwiązania ‘biznesowi’
  • Potrafią skutecznie zakomunikować skomplikowane (oraz proste) koncepcje i przekonać do działania osoby w organizacji macierzowej (w tym potrafią to zrobić po angielsku w mowie i piśmie)
  • Umieją pracować z danymi - zdefiniować jakie dane są potrzebne, skutecznie je znaleźć, przeanalizować i zaproponować kolejne kroki (i potencjalnie je wdrożyć); równocześnie przy braku wszystkich danych są gotowe do proponowania rozwiązań
  • Biorą odpowiedzialność end-to-end za działania (od konceptu, poprzez wdrożenie, do utrzymania; nie zawsze realizując je własnymi rękoma)
  • Widzą szerszy kontekst proponowanych rozwiązań, równocześnie skupiając się na szczegółach krytycznych dla ich wdrożenia
  • Nie akceptują rzeczywistości, ale zawsze szukają usprawnień i lepszych rozwiązań
  • Potrafią rekomendować rozwiązania w oparciu o wartość dla klienta i organizacji
  • Wierzą w wartości płynące z podejścia Lean i Agile

Wyślij nam swoje CV i sprawdź, dlaczego #dobrzetubyć