Business Product Manager (Traffic)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Przeprowadzisz działania, mające na celu zwiększenie liczby użytkowników i zaangażowania obecnych kupujących i sprzedających na Allegro Lokalnie
  • Zajmiesz się rozwojem platformy Allegro Lokalnie: ściągnięciem do niej ruchu: kupujących i sprzedających. Zaplanujesz strategię trafficu poprzez kampanie zew, akcje komercyjne, działania PPC, oraz pomysły na ulepszenie produktu
  • Będziesz twórcą pomysłów na optymalizację efektywności Twoich działań, koordynatorem który wraz z IT i innymi działami wdroży te pomysły w życie, oraz analitykiem biznesowym, który sprawdzi efektywność opisanych idei
  • Na podstawie danych dostarczonych od analityków, będziesz nieustannie optymalizował produkt, jakim jest Allegro Lokalnie pod kątem biznesowym i technologicznym
  • Wesprzesz Dział Obsługi Klienta oraz technologię w przepływie informacji o zmianach w produkcie
  • Czeka Cię ścisła współpraca również z działem finansowym, podatkowym, komercyjnym i analitykami danych

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Dołączysz do małego zgranego zespołu, który jest nastawiony na innowacyjne i efektywne rozwiązania, w którym panuje otwartość na dyskusje, postawy i nowe koncepcje
  • Poznasz biznes Allegro Lokalnie od podszewki: strumienie przychodów, narzędzia i metody aktywizujące klientów i sprzedawców, segmentacje użytkowników, siłę allegrowych kanałów komunikacji i skuteczność narzędzi edukacyjnych
  • Działasz szybko i efektywnie, ponieważ większość narzędzi jest w naszych rękach
  • Skutki twojego działania i decyzji będą szybko widoczne w wynikach kluczowych obszarów Allegro Lokalnie i Allegro.pl (ilość nowych sprzedających i kupujących, dodatkowe transakcje i przychody)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy (praca na MAC / PC do wyboru)
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają min. 2 letnie doświadczenie na stanowisku związanym z rozwojem produktu lub koordynacją projektów: potrafią patrzeć na biznes w szerszej skali, miały już doświadczenie w pracy z technologią i w tworzeniu procesów
  • Posiadają przynajmniej 3 letnie doświadczenie w pozyskiwaniu ruchu dzięki działaniom ATL/BTL/PPC – potrafią zaplanować, optymalizować i przeanalizować przeprowadzone kampanie
  • Wyciągają wnioski z danych analitycznych: swoje opinie budują na podstawie danych, potrafią przeanalizować problem i poprosić o dane, które go wyjaśnią oraz są w stanie przygotować prezentację, by w zwięzły sposób dać swoją rekomendację
  • Świetnie organizują swoją pracę: jest to praca z wieloma zadaniami na raz, dlatego trzeba umiejętnie je priorytetyzować. Dodatkowo niektóre z nich wpadną ad-hoc dlatego przyda się elastyczność i wprawa w pracy z krótkimi terminami
  • Komunikacja i zwięzłe prezentowanie swojego stanowiska to ich mocna strona: Zadania na stanowisku wymagają intensywnej komunikacji pomiędzy różnymi obszarami firmy, wiedzy, gdzie dany problem można rozwiązać. Interesariuszami projektu będą osoby z bardzo różnych działów i stanowisk w hierarchii w firmie
  • Znają i rozumieją branżę e-commerce/ C2C lub Classifieds: aby rozwijać produkt w dużej skali, trzeba mieć pojęcie o głównych trendach i graczach w Polsce i na świecie operujących na dużej skali kupujących
  • Dobrze posługują się językiem angielskim (poziom B2):  jest on potrzebny przy researchu, analizie benchmarków światowych i czasem rozmów z zagranicznymi partnerami
  • Mile widziana znajomość oraz korzystanie z Allegro i Allegro Lokalnie: działamy w oparciu o całość mechanizmu Allegro – jest to rozległa sieć powiązań pomiędzy produktami. Ich znajomość ułatwia swobodne realizowanie powierzonych zadań
  • Jest pogodna i posiada własne pasje: spędzamy w pracy dużo czasu, dlatego ważne dla nas jest, aby nasza współpraca odbywała się w dobrej atmosferze, abyśmy siebie lubili i mogli poopowiadać o wzajemnych hobby ;)