Software Engineer (Java/Kotlin) - Technical Platform

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Widełki wynagrodzenia przewidziane przy tym stanowisku to: 12500 - 17 000 PLN

W ramach Zespołów Platformy Technicznej zapewniamy fundamenty budowy i działania całego Allegro. To tutaj budujemy narzędzia, stosy deweloperskie i infrastrukturalne oraz systemy automatyki wykorzystywane przez 100+ zespołów produktowych Allegro oraz dział wsparcia klientów. Rozwijamy cały stos, od własnej serwerowni oraz clouda prywatnego, poprzez konteneryzację, aplikacje mobilne i oprogramowanie użytkowe do narzędzi wspomagających sztuczną inteligencją naszych klientów. Odpowiadamy przy tym za wydajność, dostępność i bezpieczeństwo całej platformy. Oprócz budowy narzędzi do tworzenia Allegro wspieramy też bezpośrednio duże inicjatywy w samej platformie.

W platformie wspieramy inicjatywę internacjonalizacji Allegro. Chcemy dostosować portal dla klientów nieznających języka polskiego, jak i posługujących się walutami innymi niż polski złoty. Dołączając do nas będziesz zmieniać praktycznie dowolne miejsce serwisu, pracować nad tłumaczeniami maszynowymi lub integrować kolejnych partnerów logistycznych/płatnościowych.

Wspieramy też nasz dział Customer Experience, dla którego tworzymy platformę obsługi klienta nowej generacji. Jest ona nastawiona zarówno na szybkość i wygodę obsługi, jak również rozszerzalność systemu i łatwość developmentu (SDK) dla ponad 100 zespołów developerskich Allegro. W ramach pracy będziesz mieć duży wpływ na automatykę, docelową architekturę oraz użycie najnowszych trendów technologicznych (GraphQL, micro frontends).

Szukamy osób, które:

  • Programują w Javie i/lub Kotlinie

  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”), i chcą cieszyć się z jej rezultatów

  • Chcą być dumni z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code reviews

  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników

  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia j. angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach

  • Hackathony, turystykę zespołową, budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

  • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Korzystamy z uporządkowanego i bogatego stosu m.in. Java, Kotlin, SpringBoot, AngularJS/ ReactJS, Docker, Kafka, Hadoop, Google BigQuery, MongoDB

  • Mikroserwisy na serio (900+), skala na serio (60k+ rps na biznesowej szynie danych), Big Data (kilka petabajtów danych), Machine Learning wykorzystywany produkcyjnie

  • Code Review, Continuous Integration, Scrum/Kanban (zależnie od zespołu), Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming

  • Zespół IT liczy ponad 900 osób, które dotychczas dzieliły się wiedzą na wielu konferencjach, takich jak Devoxx, GeeCon, JavaZone, KotlinConf, Confitura, Agile By Example, MesosCon, Atmosphere oraz współtworzą bloga https://allegro.tech

  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki. W czasie pandemii organizujemy szkolenia z trenerami zewnętrznymi, bierzemy udział w konferencjach live, korzystamy z kursów online premium. Jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

  • Laptop z i7, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ lub 13’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory, wszystkie gadżety których potrzebujesz

  • Wewnętrzny ekosystem oparty na self-service'ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Marathon, Docker, Consul, Bitbucket czy Bamboo. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy będziesz mógł tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią

  • Aktywnie uczestniczymy w życiu największych grup użytkowników związanych z technologiami w jakich pracujemy (Java, Python, Devops) w Polsce, organizując szkolenia/warsztaty i prezentacje w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Krakowie

  • 10 tysięcy serwerów w dwóch DC

  • Ponad 60 projektów open source, kilka tysięcy gwiazdek na github

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć