Data Analyst (Consumer Analytics)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Razem z zespołami produktowymi oraz biznesowymi (m.in. product managerowie, business unit managerowie, projektanci i badacze UX) będziesz pracować nad rozwojem Customer Experience w Allegro

  • Wesprzesz decyzje odnośnie kierunków rozwoju produktu i strategii biznesowej

  • Przeanalizujesz zachowania klientów w różnych obszarach ścieżki klienta i podzielisz się wnioskami z interesariuszami

  • Odpowiesz za stawianie i weryfikowanie hipotez odnośnie wpływu rozwiązań produktowych na zachowanie klientów na platformie

  • Przygotujesz testy A/B i MVT zmian produktowych oraz ocenisz ich rezultaty korzystając ze swojej wiedzy statystycznej

  • Zarekomendujesz dalsze kroki prac produktowych bazując na wnioskach z testów i analiz

  • Poszukasz w danych inspiracji do zmian produktowych oraz podzielisz się nimi z zespołem

  • Stworzysz miary sukcesu i KPI dla produktu i przedstawisz je w raportach oraz dashboardach

  • Zakomunikujesz strategię i postęp w jej realizacji do managementu i biznesu - w postaci dashboardów i prezentacji

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz mieć bezpośredni wpływ na kształt kluczowych projektów realizowanych w obszarze Customer Experience

  • W naszej pracy łączymy zamiłowanie do technologii oraz bezpośrednie zaangażowanie w budowanie produktu

  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych)

  • Do pracy wykorzystujemy innowacyjny ekosystem narzędziowy (Tableau, Druid, GCP)

  • Dołączysz do grona najlepszych specjalistów w branży, którzy realizują nowatorskie projekty i chętnie dzielą się swoją wiedzą

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Są samodzielne, uczestniczą w procesie analitycznym od momentu powstania potrzeb przeanalizowania jakiegoś zjawiska, poprzez zaplanowanie analizy aż do przekazania rekomendacji i wniosków odbiorcy

  • Posiadają doświadczenie w analizie i syntezie danych z różnych źródeł i znają SQL na dobrym poziomie

  • Potrafią ciekawie i efektywnie prezentować wyniki analiz i rekomendacje z nich płynące

  • Efektywnie się komunikują

  • Znają język angielski w stopniu pozwalającym na komunikację ustną i pisemną z interesariuszami (poziom B2)

  • Mile widziana znajomość Pythona

  • Mile widziane doświadczenie pracy w analizie User Experience

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć