Team Leader (Java/Kotlin) - Technical Platform

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Widełki wynagrodzenia przewidziane przy tym stanowisku to:

18 000 - 26 000 PLN brutto/UoP

Czym zajmują się Zespoły Platformy Technicznej (Technical Platform)?

W ramach Zespołów Platformy Technicznej tworzymy fundamenty niezbędne do budowy i poprawnego działania całego Allegro. To tutaj powstają narzędzia wykorzystywane przez 100+ zespołów Allegro. Rozwijamy cały wachlarz technologii, począwszy od własnej serwerowni, clouda prywatnego, poprzez wewnętrzne frameworki (w tym frontendowe i mobilne), po rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, wspomagające użytkowników i pracowników Allegro. Odpowiadamy przy tym za wydajność, dostępność i bezpieczeństwo całej platformy.

Wspieramy dział Trust&Safety

Tworzymy nowoczesny ekosystem usług i narzędzi antyfraudowych, zapobiegający naruszeniom regulaminu, oszustwom sprzedażowym, zakupowym oraz płatnościowym na platformie Allegro. Analizujemy zdarzenia i pośredniczymy w kluczowych procesach Allegro takich jak logowanie, wystawianie ofert czy transakcje (a nasze usługi obsługują ruch 2.5k+ rps). Odpowiadamy również za domenę sankcji na kontach użytkowników - w sposób niezawodny, szybki i jak najbardziej zautomatyzowany przeciwdziałamy tysiącom naruszeń regulaminu edukując i regulując działania klientów.

Jako lider/liderka:

  • Poprowadzisz 7-osobowy, autonomiczny i interdyscyplinarny zespół (Software Engineer) oraz będziesz współpracować z Product Managerami, analitykami danych, specjalistami Machine Learning.
  • Pomożesz w zapewnieniu bezpieczeństwa zakupów i sprzedaży na Allegro
  • Stworzysz nowe i rozwiniesz istniejące narzędzia antyfraudowe, które są wykorzystywane na całej ścieżce zakupowej i sprzedażowej Allegro
  • W zadaniach i realizacji celów pomogą Ci osoby z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie antyfraudowej
  • Będziesz odpowiadać za wybór oraz utrzymanie technologii, która najlepiej pasuje do problemu

Technologie w których będziesz pracować:

  • Kotlin lub Java (11 lub nowsza)
  • Spring/Spring Boot
  • React z TypeScript’em
  • testy jednostkowe oraz integracyjne z użyciem Spocka w Groovym lub w Kotlinie
  • MongoDB, PostgreSQL, Neo4j, Elasticsearch
  • Spark, Jupyter, Hadoop, GCP
  • Mesos/Kubernetes
  • GraphQL/REST API
  • Machine Learning

Dlaczego warto u nas pracować?

  • Nasza architektura złożona jest z ponad 1000 mikrousług
  • Ruch między tymi usługami to prawie 2 mln rps
  • Będziesz mieć istotny wpływ na rozwój techniczny i biznesowy największego polskiego e-commerce
  • Posiadamy wewnętrzny ekosystem oparty na self-service'ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Kubernetes, Docker, Service Mesh czy Github. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy zaczniesz tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali, która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią
  • Dzielimy się wiedzą na setkach technologicznych konferencji takich jak: Confitura, GeeCON, ACE Conference, Devoxx, oraz współtworzymy bloga allegro.tech
  • Jesteśmy idealnym środowiskiem do rozwoju. Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA). W czasie pandemii organizujemy szkolenia z trenerami zewnętrznymi, bierzemy udział w konferencjach online.
  • Będziesz mieć możliwość kontrybucji do projektów OpenSource, w tym udostępnianych i utrzymywanych przez Allegro (sprawdź nasz GitHub) - w tych mamy już kilka tysięcy gwiazdek na Githubie

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają doświadczenie w prowadzeniu zespołów
  • Cenią podejście “servant leadership”
  • Posiadają umiejętność zarządzania oraz budowania relacji w zespole
  • Nie boją się podejmować trudnych decyzji
  • Potrafią słuchać, motywować i udzielać konstruktywnych feedbacków oraz dobierać adekwatne działania rozwojowe dla swojego zespołu
  • Są doświadczonymi ekspertami w rozwoju oprogramowania i architektury systemów
  • Biegle posługują się technologiami JVM i mają ochotę uczyć się nowych
  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez naszych użytkowników
  • Potrafią przedstawić konieczne prace techniczne w kontekście ryzyk biznesowych
  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”), i chcą cieszyć się z jej rezultatów
  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Możliwość pracy w systemie hybrydowym (3 dni z biura, 2 dni z domu) a obecnie do końca 2021 r. praca zdalna 100%)
  • Nowe biuro w dogodnej lokalizacji - Nowy Rynek, Ul. Przemysłowa 3, 61-579 Poznań
  • Nowoczesny sprzęt - MacBook Pro 16’’ lub 13’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców)
  • Współpracę z profesjonalistami i pasjonatami, którzy wspólnie tworzą: Allegro Tech
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Budżet szkoleniowy, integracyjny oraz wewnętrzną platformę do dzielenia się wiedzą

Wyślij nam swoje CV i sprawdź, dlaczego #dobrzetubyć