Senior Data Analyst (Allegro Pay - Risk)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Będziesz analizować procesy kredytowe, ich efektywność, identyfikować potencjalne zagrożenia i możliwości wzbogacenia

  • Będziesz projektować oraz wdrażać nowe rozwiązania w zakresie wykorzystania dostępnych informacji wewnętrznych oraz zewnętrznych w procesach onboardingu klientów oraz zarządzania klientami

  • Będziesz budować i rozwijać narzędzia monitorowania i raportowania efektywności procesów - m.in. dashboardy Tableau

  • Będziesz wdrażać procesy oparte o dane, wykorzystujące chmurową bazę danych (BigQuery, Snowflake), Airflow oraz Tableau

  • Będziesz współpracować z zespołami analitycznymi, machine learningowymi oraz technologicznymi nad rozwojem stosu technologicznego ryzyka (definiowanie, opisanie, przegląd wymagań biznesowych)

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz współtworzyć jeden z najciekawszych i najbardziej zaawansowanych projektów fin-techowych

  • Bezpośrednio wpłyniesz na procesy przepływu danych, które w czasie rzeczywistym zmieniają to, jak miliony użytkowników korzystają z Allegro

  • Dołączysz do interdyscyplinarnego zespołu specjalistów łączących kompetencje techniczne oraz biznesowe z wielu branż

  • Weźmiesz udział w projektach z różnych obszarów np. analiza procesów w aplikacjach mobilnych, bazy branżowe kredytowe, PSD2, analiza i modelowanie zachowań klientów

  • Otrzymasz dostęp do szerokiego wachlarzu narzędzi oraz technologii wspierających pracę w obszarze przetwarzania danych, modelowania, analizy ryzyka (Snowflake, BigQuery, Airflow, Tableau)

  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz, z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają minimum 2 lata doświadczenia w roli analityka danych (doświadczenie w konsultingu lub instytucji finansowej mile widziane)

  • Mają zdolność przekuwania danych na wiedzę oraz wyciągania wniosków i przedstawiania rekomendacji

  • Potrafią zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie

  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością

  • Posiadają doświadczenie w przetwarzaniu i analizie (SQL/Python) dużych zbiorów danych

  • Dbają o powtarzalność i reużywalność kodu

  • Posiadają wiedzę związaną z wizualizacją danych (mile widziane Tableau/Data Studio)

  • Mile widziana praktyczna znajomość GIT