Senior Data Analyst (Marketing)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Przeanalizujesz zachowania klientów na różnych etapach ich życia na Allegro i dasz rekomendacje w jaki sposób skutecznie podnosić ich zaangażowanie zakupowe

  • Odpowiesz za stawianie i weryfikowanie hipotez odnośnie wpływu kampanii marketingowych na zachowanie klientów na platformie

  • Dostaniesz możliwość budowy algorytmów poprawiających targetowanie i personalizację oraz automatyzujących kampanie w kanałach e-mail i notyfikacjach w aplikacjach mobilnych

  • Będziesz przygotowywać zaawansowane analizy na dużych wolumenach danych, w oparciu o ekosystem narzędziowy Big Data (Google Cloud Platform: BigQuery, pySpark, AI Notebooks, Dataproc) i automatyzować przetwarzanie danych (Airflow / Composer)

  • Będziesz rozwijać narzędzia analityczne i automatyzować raportowanie na potrzeby Marketingu (Tableau, Data Studio)

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Pracując w naszym zespole będziesz miał niepowtarzalną okazję opisać za pomocą liczb zachowania użytkowników największej platformy e-commerce w Polsce

  • Zyskasz wpływ na kształtowanie strategii zarządzania wartością klientów w Allegro oraz na jakość komunikacji marketingowej

  • Dostaniesz szansę nauki najnowocześniejszych technologii przetwarzania i analiz danych w ekosystemie Big Data

  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych)

  • Tworzymy zespół ekspertów danych, którzy dzielą się wiedzą wewnętrznie oraz na wielu technologicznych konferencjach

  • Zyskasz możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

Szukamy osób, które:

  • Posiadają minimum 2 letnie doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł

  • Mają doświadczenie w rozwiązywaniu problemów biznesowych przy użyciu algorytmów danych - potrafią zidentyfikować problem biznesowy i zaproponować skuteczne rozwiązanie

  • Wyróżniają się skrupulatnością, samodzielnością i dociekliwością

  • Potrafią ciekawie i w intuicyjny sposób komunikować wyniki analiz i rekomendacje z nich płynące nie-analitycznym odbiorcom

  • Wiedzą jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego

  • Znają bardzo dobrze SQL i mają doświadczenie lub interesują się analityką w ekosystemie Hadoop (HQL, pySpark) lub Google Cloud Platform (Big Query)

  • Znają język angielski na poziomie co najmniej dobrym

  • Mile widziana znajomość Pythona

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć