Business Unit Senior Controller (for Delivery Experience unit)

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Na czym polegać będzie Twoja praca?

  • Będziesz współpracować z kluczowymi Menedżerami Finansowymi oraz Kierownikami Jednostek Biznesowych będąc dla nich Partnerem Biznesowym oraz dając im wsparcie swoją wiedzą finansową i zdolnościami analitycznymi niezbędnymi do podejmowania kluczowych decyzji

  • Twoja praca będzie polegała m.in. na kalkulowaniu oraz monitorowaniu głównych wskaźników (KPI’s) danego obszaru biznesowego w Allegro, analizowaniu odchyleń, ich przyczyn, jak i dawaniu rekomendacji odnośnie wcześniej przeanalizowanych danych w celu poprawy wyników

  • Będziesz przygotowywać ad-hoc’owe analizy mające na celu weryfikację odchyleń danych finansowych oraz operacyjnych KPI’s od założeń budżetowych, oraz przygotowywać raporty z takich analiz

  • Będziesz uczestniczyć w tworzeniu planów strategicznych, planów sprzedaży oraz budżetów obszarów biznesowych, a także zajmiesz się analizą realizacji założonych planów

  • Będziesz brać udział w przygotowaniu analiz rentowności dla projektów i działań inwestycyjnych, a także w ocenie takich planów i projektów z finansowego punktu widzenia

  • Będziesz brać udział w przygotowywaniu miesięcznych raportów zarządczych dla kierownictwa firmy, a także w planowaniu finansowym oraz prognozowaniu trendów i wyników finansowych na kolejne miesiące / kwartały / lata

  • Do Twoich zadań będzie należało wsparcie zespołu Controllingu w automatyzacji raportów, analiz, prezentacji oraz dashboardów

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Obejmiesz rolę seniorską o wysokiej samodzielności, jak i ekspozycji w organizacji

  • Będziesz partnerem merytorycznym dla Managerów jednostek biznesowych oraz doświadczonych członków zespołu Controllingu

  • Dołączysz do zespołu wspierającego Delivery Experience - strategicznej i bardzo szybko rozwijającej się części naszego biznesu

  • Twoja praca będzie miała realny wpływ na biznes - jego kierunek i model rozwoju

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Posiadają minimum 4-5 letnie doświadczenie w controllingu zdobyte w dużych, dynamicznych organizacjach lub podobne doświadczenia zdobyte w firmach zajmujących się doradztwem biznesowym

  • Zdobyły praktyczne doświadczenia w zakresie controllingu finansowego w branży logistycznej lub telecom  - będzie to dla nas istotnym atutem

  • Posiadają wykształcenie wyższe o kierunku ekonomicznym lub matematycznym (studia podyplomowe z zakresu controllingu mile widziane)

  • Mają wiedzę z zakresu księgowości i znają przepisy podatkowe

  • Jeśli mają kwalifikacje zawodowe takie jak CPA / ACCA / CIMA - będzie to mocnym atutem

  • Potrafią wdrażać nowe rozwiązania oraz egzekwować wypracowane przez siebie standardy

  • Są osobami, które w przystępny sposób potrafią wytłumaczyć i zaprezentować wskaźniki finansowe osobom na bardzo różnym poziomie zarządzania

  • Biegle znają Ms Excela (dodatkowa znajomość języka SQL oraz narzędzi BI do wizualizacji danych bardzo mile widziana)

  • Są osobami skrupulatnymi, które sumiennie podchodzą do powierzonych im zadań

  • Są skoncentrowane na wyznaczonych celach

  • Efektywnie komunikują się w języku angielskim (ustnie i pisemnie, min. na poziomie B2)

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć