Data Engineer-Allegro Pay

  • Pełny etat

Opis stanowiska

W skrócie: będziesz samodzielnie pracować nad budową nowoczesnego, korzystającego z klastra Big Data, osadzonego w chmurze rozwiązania analitycznego, mającego na celu wsparcie obszaru usług finansowych oferowanych na portalu Allegro. Trochę bardziej szczegółowo, będziesz:

  • Projektować i implementować Data Mesha zbierającego dane z wielu mikroserwisów wystawionych w kilku chmurach
  • Zarządzać, monitorować i udoskonalać procesy związane z przepływem danych
  • Pracować z różnorodnymi formatami np. JSON, Avro, Parquet, tabele w relacyjnych bazach danych, dane geograficzne, bazy grafowe
  • Optymalizować koszta związane z funkcjonowaniem rozwiązania w chmurze Azure oraz GCP

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Będziesz współpracować z doświadczonym zespołem, który realizuje złożone i wymagające projekty  związane z przetwarzaniem w czasie rzeczywistym danych produkowanych przez back-end i front-end.  Podchodzimy do tworzenia procesów danowych w inżynierski sposób, czerpiąc z metodologii wypracowanych przy tworzeniu klasycznego oprogramowania
  • Będziesz pracować przy projekcie związanym z obszarem finansów, w którym skala, zaawansowanie algorytmów, wpływ na biznes i wymagania techniczne będą kluczowym wyzwaniem
  • Bezpośrednio wpłyniesz na procesy danowe, które w czasie rzeczywistym zmieniają to jak miliony użytkowników korzystają z Allegro
  • Korzystamy z najnowocześniejszych technologii takich jak: Snowflake, Composer, Kubernetes, DBT, .Net Core 5, Spark, Terraform, Azure, GCP
  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

Ze swojej strony oferujemy:

  • Wsparcie doświadczonych data engineerów w rozwoju
  • Ciekawe  i ambitne wyzwania pozwalające na rozwój kompetencji technicznych oraz biznesowych
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia języka angielskiego
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają 1+ lat doświadczenia w przy budowie rozwiązań opartych o dane
  • Są doświadczeni w programowaniu w statycznie typowanych językach (Java, C#)
  • Mają praktyczną wiedzę w tworzeniu wydajnych aplikacji przetwarzających dane
  • Zwyczajnie lubią, jak dane przetwarzają się wydajnie, czują satysfakcję, jak zapalą dużo core’ów, żeby szybko przetworzyć terabajty danych
  • Umieją optymalizować zapytania SQL w silnikach tradycyjnych (SQL Server, Oracle), Big Data (Spark) lub chmurowych (BigQuery, Snowflake)
  • Mają doświadczenie w pracy z dużymi zbiorami danych, rozumieją algorytmy bazodanowe oraz struktury danych (np. wiedzą, czym się różni merge join od hash joina)
  • Potrafią samodzielnie podejmować decyzje w powierzonych obszarach oraz biorą odpowiedzialność za stworzony przez siebie kod
  • Nie boją się nowych technologii i chcą rozszerzać swój wachlarz umiejętności

Wyślij nam swoje CV i dołącz do Allegro!