Front-end Software Engineer - IT Business Services

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Pracując w obszarze Commerce Tech mamy możliwość tworzyć rozwiązania, które wprost wpływają na kluczowe wskaźniki Allegro.

We współpracy z innymi zespołami tworzymy innowacyjny i wielokanałowy proces wsparcia użytkownika, oparty o sztuczną inteligencję (AI), uczenie maszynowe (ML) i przetwarzanie języka naturalnego (NLP).

Odpowiadamy za konfigurację kanałów, routing komunikacji, oraz główny frontend procesu.

Jesteśmy nowym zespołem (za nami dopiero 20 sprintów), stale poszerzamy zakres naszej odpowiedzialności, aktywnie stosujemy turystykę zespołową i doskonalimy nasz warsztat.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Na frontendzie używamy React’a lub Angular’a
  • Usługi backendowe piszemy w Kotlinie i/lub Javie (11 lub nowszej) z wykorzystaniem Springa (również w najnowszych wersjach)
  • Testy piszemy w Groovym z użyciem Spocka
  • Dane przechowujemy w: MongoDB, PostgreSQL, Couchbase
  • Dane przetwarzamy z użyciem: Spark, Jupyter, Hadoop, Google Cloud Platform
  • Usługi wdrażamy na Mesos/Kubernetes
  • Dbamy o wydajność naszych rozwiązań zarówno po stronie przeglądarki jak i po stronie serwera
  • Tworzymy mikro frontendy na dużą skalę (400+ komponentów), mikroserwisy - na serio (900+) i skala na serio (60k+ rps na biznesowej szynie danych)
  • U nas Big Data to kilka petabajtów danych, a Machine Learning wykorzystywany jest produkcyjnie
  • Stosujemy Code Review, Continuous Integration, Scrum/Kanban, Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming w zależności od zespołu
  • Mamy wewnętrzny ekosystem oparty na self-service’ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Marathon, Docker, Consul, Bitbucket czy Bamboo. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy będziesz mógł tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią
  • Aktywnie uczestniczymy w życiu największych grup użytkowników związanych z technologiami w jakich pracujemy (Java, Python, Devops) w Polsce, organizując szkolenia/warsztaty i prezentacje w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Krakowie
  • Autonomia technologiczna: wybierasz technologię która pasuje do problemu (nie trzeba zgody wszystkich świętych). Ty za nią potem odpowiadasz
  • Mamy środowisko łączące nasze prywatne dwa Data Centers (10 000 serwerów) oraz Chmurę Publiczną (Google Cloud oraz Microsoft Azure)
  • Tworzymy ponad 60 projektów open source, kilka tysięcy gwiazdek na github
  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy
  • Dostaniesz od nas laptop z i7, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ DEV lub 13’’ DEV bądź jeden z topowych Dell: Latitude 7410 DEV lub Precision z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory i wszystkie gadżety których potrzebujesz

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Mają doświadczenie w pracy z frameworkiem React oraz językami TypeScript i JavaScript
  • Biegle poruszają się w świecie web frontendu
  • Szukają nowych rozwiązań frontendowych, które sprawiają, że kod jest wysokiej jakości i jest dobrze testowalny
  • Rozumieją zagadnienia i techniki związane z wydajnością, ich wykorzystanie i implikacje dla końcowego użytkownika
  • Korzystają z danych do podpierania swoich decyzji
  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”) i chcą cieszyć się z jej rezultatów
  • Chcą być dumne z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie Code Review
  • Ciągle się rozwijają i aktualizują swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć