Senior Software Engineer (Kotlin/Java) - SRE Team

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Widełki wynagrodzenia przewidziane przy tym stanowisku to: 16 500 - 22 500 PLN

W ramach Zespołów Platformy Technicznej zapewniamy fundamenty budowy i działania całego Allegro. To tutaj budujemy narzędzia i stosy deweloperskie, infrastrukturalne oraz systemy automatyki wykorzystywane przez 100+ zespołów produktowych Allegro oraz dział wsparcia klientów. Rozwijamy cały stos, od własnej serwerowni oraz clouda prywatnego, poprzez  konteneryzację, aplikacje mobilne i oprogramowanie użytkowe do narzędzi wspomagających sztuczną inteligencją naszych klientów. Odpowiadamy przy tym za wydajność, dostępność i bezpieczeństwo całej platformy.

Zespół produktowy SRE

Jako jeden z zespołów SRE zajmujemy się dostępnością, stabilnością i wydajnością całego Allegro. Na co dzień naszym zadaniem jest przygotowywanie narzędzi chaos engineeringu oraz testów wydajnościowych. Jeśli sytuacja tego wymaga, przejmujemy dowodzenie nad działaniami mającymi na celu przywrócenie serwisu do działania. Więcej o tym, czym się zajmujemy i jak ta praca wygląda możesz dowiedzieć się słuchając podcastu: SRE w Allegro

Szukamy inżynierów, którzy:

  • Chcą pracować w jedynym zespole, którego zadaniem jest wymyślanie sposobów na zepsucie Allegro
  • Programują w Kotlinie lub Javie, mile widziana również znajomość Pythona, Golanga
  • Posiadają podstawowa wiedzę z zakresu działania sieci komputerowych oraz administracji serwerami opartymi na systemach Linux
  • Chcą przekrojowo poznać platformę oraz stack deweloperski
  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę
  • Potrafią wejść w rolę mentora dzielącego się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi
  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”), i chcą cieszyć się z jej rezultatów
  • Chcą być dumni z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code reviews

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas
  • Hackathony, turystykę zespołową oraz budżet szkoleniowy
  • Autonomię technologiczną: wybierasz technologię, która pasuje do problemu (nie trzeba zgody “góry”), Ty za nią potem odpowiadasz
  • Dużą autonomię w organizacji pracy zespołu, zachęcamy do ciągłego rozwoju i próbowania nowych rzeczy
  • Istotny wpływ na rozwój techniczny i biznesowy największego polskiego e-commerce, jako prawdziwy partner dla biznesu

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Szeroko zakrojony chaos engineering od opóźnień sieciowych pomiędzy usługami, aż po wyłączanie całych serwerowni
  • Automatyzacja narzędzi do przeprowadzania testów wydajnościowych najważniejszych procesów Allegro
  • Uporządkowany i jednocześnie bogaty stos m.in. Java, Kotlin, SpringBoot, Python, Golang, Vue.js, Docker, MongoDB, GCP
  • Ogromna skala - mikroserwisy na serio (900+), 60k+ rps na biznesowej szynie danych, Big Data (kilka petabajtów danych), Machine Learning wykorzystywany produkcyjnie, 10 tysięcy serwerów w dwóch DC
  • Kładziemy duży nacisk na jakość - stosujemy Code Review, Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming i zwinne metodyki - Scrum lub Kanban
  • Zespół IT liczy ponad 900 osób, które dotychczas dzieliły się wiedzą na wielu konferencjach, takich jak Devoxx, GeeCon, JavaZone, KotlinConf, Confitura, Agile By Example, MesosCon, Atmosphere oraz współtworzą bloga https://allegro.tech. Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy
  • Aktywnie uczestniczymy w życiu największych grup użytkowników związanych z technologiami w jakich pracujemy (Java, Python, Devops) w Polsce, organizując szkolenia/warsztaty i prezentacje w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Krakowie
  • Korzystamy ale też współtworzymy aktywnie open source - ponad 60 projektów, kilka tysięcy gwiazdek na github

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć