Team Leader (Java/Kotlin) - IT Business Services

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Pracując w obszarze Commerce Tech mamy możliwość tworzyć rozwiązania, które wprost wpływają na kluczowe wskaźniki Allegro.

We współpracy z innymi zespołami tworzymy innowacyjny i wielokanałowy proces wsparcia użytkownika, oparty o sztuczną inteligencję (AI), uczenie maszynowe (ML) i przetwarzanie języka naturalnego (NLP).

Odpowiadamy za konfigurację kanałów, routing komunikacji, oraz główny frontend procesu.

Jesteśmy nowym zespołem (za nami dopiero 20 sprintów), stale poszerzamy zakres naszej odpowiedzialności, aktywnie stosujemy turystykę zespołową i doskonalimy nasz warsztat.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Nasz stos technologiczny to:
    • usługi backendowe piszemy w Kotlinie i/lub Javie (11 lub nowszej) z wykorzystaniem Springa (również w najnowszych wersjach)
    • testy piszemy w Groovym z użyciem Spocka
    • na frontendzie używamy React’a lub Angular’a
    • dane przechowujemy w: MongoDB, PostgreSQL, Couchbase
    • dane przetwarzamy z użyciem: Spark, Jupyter, Hadoop, Google Cloud Platform
    • usługi wdrażamy na Mesos/Kubernetes
  • Działamy w dużej skali:
    • architektura złożona z ponad 1000 mikrousług podzielonych na domeny
    • komunikacja asynchronicznie przez szynę danych Hermes opartej na Kafka (100 tys. rps ruchu wejściowego)
    • ruch między usługami, mierzony przez Service Mesh, to prawie 2 mln rps
  • Stosujemy Code Review, Continuous Integration, Scrum/Kanban, Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming, Event Storming
  • Pokierujesz pracą swojego zespołu tak, żeby stał się ważną częścią Allegro
  • Wybierasz technologię, która pasuje do problemu (nie trzeba zgody “góry”), Ty za nią potem odpowiadasz
  • Twój zespół będzie codziennie współpracować z osobami zajmującymi się zarządzaniem produktem, analizą danych, projektowaniem UX i badaniami
  • Wewnętrzny ekosystem oparty na self-service'ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Marathon, Docker, Consul, Bitbucket czy Bamboo. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy zaczniesz tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali, która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią
  • Dzielimy się wiedzą na setkach technologicznych konferencji takich jak: Confitura, GeeCON, ACE Conference, Devoxx, oraz współtworzymy bloga allegro.tech
  • Nasi pracownicy regularnie wyjeżdżają na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy
  • Dostaniesz od nas wygodny sprzęt - MacBook Pro 16’’ lub 13’’ albo analogiczny Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory i wszystkie gadżety, których potrzebujesz

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz
  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas
  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Potrafią i chcą dbać o rozwój członków swojego zespołu, posiadają bardzo dobre umiejętności komunikacyjne oraz cenią podejście “servant leadership”
  • Biegle posługują się technologiami JVM i mają ochotę uczyć się nowych
  • Są doświadczonymi ekspertami w rozwoju oprogramowania i architektury systemów
  • Mają doświadczenie w prowadzeniu zespołów pracujących z wykorzystaniem metodyk “zwinnych”
  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez naszych użytkowników
  • Umieją blisko współpracować z biznesem, potrafią pogodzić kwestie techniczne i biznesowe
  • Potrafią przedstawić konieczne prace techniczne w kontekście ryzyk biznesowych
  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”), i chcą cieszyć się z jej rezultatów
  • Chcą być dumni z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie code reviews
  • Chcą się ciągle rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć