Mobile Software Engineer (Android) - Technology Consumer Experience

  • Pełny etat

Opis stanowiska

W obszarze Consumer pracujemy nad najlepszym doświadczeniem Klienta. Od wejścia na stronę główną, poprzez proces przeglądania, wyszukiwania i porównywania ofert oraz przeprowadzamy możliwie płynnie przez proces zakupu i obsługi pozakupowej na wszystkich platformach (web, mobile web, iOS, Android). Odpowiadamy za ruch zewnętrzny rzędu tysięcy żądań na sekundę, mamy setki milionów rekordów w naszych bazach danych, architekturę mikroserwisową na backendzie, jak również mikrofrontendy.

Robimy dziesiątki eksperymentów, testujemy setki wariantów, analizujemy ich wyniki i wyciągamy wnioski, które przekuwamy w zadania. Pracujemy w gronie blisko 30 zespołów złożonych z inżynierów posiadających różnorodne kompetencje i współpracujemy z projektantami, badaczami, analitykami

Dołączysz do 6-osobowego zespołu, który ma kompetencje w rozwijaniu natywnych aplikacji mobilnych na platformy Android i iOS. Będziesz też częścią społeczności mobilnej w Allegro, którą tworzy ponad 100 mobilnych developerek i developerów. W ramach naszej społeczności aktywnie dzielimy się wiedzą podczas codziennej pracy w code review, ale też na dedykowanych wydarzeniach firmowych. Dwa razy do roku organizujemy Mobile Hackathon i Mobile DevDay. To nie tylko dedykowany czas na dzielenie się wiedzą techniczną ale też integrację i posłuchanie inspirujących gości spoza firmy.

Nasze projekty

Wyszukiwarka to serce Allegro, miejsce wokół którego wiele się dzieje. Cross-platformowa historia wyszukiwania czy wyszukiwanie obrazem to tylko niektóre z projektów nad którymi pracujemy. Zajmujemy się też techniczną stroną inicjatyw biznesowych, które wspierają kupującego w wygodnym robieniu zakupów na Allegro. Nasze rozwiązania trafiają do milionów użytkowników w Polsce, dlatego dbanie o jakość towarzyszy nam na każdym etapie pracy deweloperskiej. Automatyzujemy testy, refaktorujemy, robimy zmiany architektoniczne i dbamy o wydajność aplikacji.

Technologie

Ok. 90% kodu w projekcie jest napisane w Kotlinie, pozostała część w Javie (nowy kod zawsze piszemy w Kotlinie). W projekcie funkcjonują również takie technologie jak RxJava, Jetpack, korutyny/Flow, Koin, Kotlin Multiplatform. Przy realizacji niektórych zadań używamy MBoxa, wewnętrznego narzędzia umożliwiającego tworzenie spójnych interfejsów graficznych dla iOS oraz Android sterowanego z backendu (więcej o MBoxie znajdziesz w tej prezentacji).

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Dbamy o wysoki poziom naszego procesu rozwijania aplikacji. W codziennej pracy stosujemy dobre praktyki inżynierskie, jak Code review czy Continuous Integration i Delivery

  • Aplikacje zakupowe wydajemy co tydzień, zgodnie z pociągiem wydaniowym (ang. release train) i korzystamy ze stopniowego wydawania aplikacji do użytkowników

  • Rozwijamy aplikację mobilną, której używa ok. 7 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

  • Jesteśmy odpowiedzialni za realizowane projekty od doprecyzowania kryteriów funkcjonalnych po wdrożenie na produkcję i monitoring

  • Jesteśmy młodym zespołem, mamy motywację do działania i poczucie humoru ;-)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sama/sam a oprócz tego m.in:

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym - Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o developerkach i developerach, opłacane przez nas

  • Budżet na szkolenia zewnętrzne oraz dostęp do wewnętrznej platformy szkoleniowej MindUp

  • Udział w konferencjach w Polsce i za granicą, w tym na Google I/O, DroidCon, AnDevCon

  • Najnowszy MacBook/Dell, zewnętrzne monitory, telefony służbowe/do testów

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Programują w Kotlinie i ekosystemie Android

  • Dbają o jakość i czystość kodu (mile widziana znajomość rozwiązania Clean Architecture)

  • Mają otwartego podejście, ciekawość i chętnie zadają pytania (nasza praca wykracza poza pisanie kodu - konsultacje i szukanie alternatywnych rozwiązań to część naszych codziennych obowiązków)

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć