Advertising Analytics Team Leader

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Szukamy osoby z dużym doświadczeniem analitycznym, która pokieruje pracą kilkuosobowego zespołu analityków w biurze reklamy. Osoby, która będzie wspierać zespół biura reklamy w analizie danych, generowaniu wniosków i uczestniczyć w podejmowaniu decyzji co do budowania produktów oraz usług reklamowych. Blisko współpracując z działami w obrębie biura reklamy oraz produktowymi. Opierając się na petabajtach zgromadzonych danych z różnych płaszczyzn, wraz z zespołem, dostarczysz wiedzę oraz informacje, która pozwoli biurze reklamy Allegro na jeszcze szybszy rozwój. Dzięki skutecznej reklamie tysiące małych i dużych przedsiębiorstw może stale się rozwijać oraz realizować swoje cele.

Na czym będzie polegać Twoja praca?

  • Będziesz koordynować działania zespołu analitycznego w obrębie biura reklamy odpowiedzialnego za część produktową, kampanijną oraz biznesową,

  • Weźmiesz odpowiedzialność za pozyskiwanie informacji i przygotowywanie analiz niezbędnych do wyznaczenia kierunków rozwoju biura reklamy.

  • Będziesz współpracować z właścicielami różnych procesów w opracowaniu optymalnych rozwiązań dla danego obszaru

  • Będziesz realnie wpływać na decyzje biznesowe Allegro i Sprzedawców, dzięki analizom, wnioskom i Twoim rekomendacjom

  • Będziesz analizować duże zbiory danych w poszukiwaniu prawidłowości i zależności, które wpływają na kluczowy dla firmy obszar

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Data science realizujemy w praktyce, nie w teorii

  • Big Data to u nas nie puste hasło, a rzeczywistość (kilka petabajtów danych)

  • Zbiory, na których będziesz pracować zasila kilkaset procesów przetwarzania danych

  • Do pracy wykorzystujemy innowacyjny ekosystem narzędziowy (Tableau, Druid, GCP)

  • Tworzymy zespół ekspertów danych, którzy dzielą się wiedzą na wielu technologicznych konferencjach

Ze swojej strony oferujemy:

  • Startupową kulturę pracy i stabilność dojrzałej organizacji

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

Szukamy osoby, która:

  • Będzie dbać o rozwój członków swojego zespołu

  • Posiada bardzo dobre umiejętności komunikacyjne

  • Potrafi współpracować z wieloma interesariuszami, wypracowując przy tym efektywne i jasne sposoby komunikacji wraz z rekomendacjami

  • Dobrze organizuje pracę swoją i zespołu

  • Potrafi zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne rozwiązanie

  • Bierze pełną odpowiedzialność za dotrzymanie terminów realizowanych zadań swoich i zespołu

  • Posiada doświadczenie w analizie dużych wolumenów danych i potrafią łączyć dane z wielu różnych źródeł

  • Wie jak dobierać techniki statystyczne i metody wizualizacji danych adekwatne do problemu badawczego (Data Studio, Tableau)

  • Zna bardzo dobrze SQL (Oracle, GCP, Spark) oraz ma doświadczenie w pracy z rozproszonymi systemami baz danych

  • Mile widziana znajomość rynku reklamy online lub/i rynku e-commerce

  • Niezbędna biegła znajomość języka angielskiego i umiejętność tworzenia rekomendacji dla zarządu w formie dokumentów tekstowych oraz slajdów w tym języku