Front-End Software Engineer - Technology Consumer Experience

  • Pełny etat

Opis stanowiska

W obszarze Consumer pracujemy nad najlepszym doświadczeniem Klienta rozpoczynając od wejścia na stronę główną, poprzez proces przeglądania, wyszukiwania i porównywania ofert. Przeprowadzamy możliwie płynnie przez proces zakupu i obsługi pozakupowej na wszystkich platformach (web, mobile web, iOS, Android). Odpowiadamy za ruch zewnętrzny rzędu tysięcy żądań na sekundę, mamy setki milionów rekordów w naszych bazach danych, architekturę mikroserwisową na backendzie, jak również mikrofrontendy.

Robimy dziesiątki eksperymentów, testujemy setki wariantów, analizujemy ich wyniki i wyciągamy wnioski, które przekuwamy w zadania. Systemowo dbamy o szybkość i płynność działania naszych stron, monitorujemy i rozwiązujemy problemy z wydajnością pisząc optymalny kod tak, by dostarczyć klientowi najlepsze doświadczenie korzystania z Allegro.

Pracujemy w gronie blisko 30 zespołów złożonych z inżynierów i inżynierek posiadających różnorodne kompetencje i współpracujemy z projektantami, badaczami, analitykami.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • Tworzymy front-end w oparciu o własny style-guide - dbamy o spójność i jakość naszych stron

  • Nie boimy się nowych technologii - chętnie korzystamy z czystego JSa, ale nie brak u nas Reacta, Angulara, Vue, a całość serwujemy przy pomocy Node.js. Mamy też prywatny rejestr npm

  • Mamy Mikroserwisy - na serio (900+), i skala na serio (60k+ rps na biznesowej szynie danych)

  • Wykorzystujemy produkcyjnie Big Data - kilka petabajtów danych, i Machine Learning

  • Stosujemy Code Review, Continuous Integration, Scrum/Kanban, Domain Driven Design, Test Driven Development, Pair Programming w zależności od zespołu

  • Mamy wewnętrzny ekosystem oparty na self-service'ach i szeroko stosowanych narzędziach takich jak Marathon, Docker, Consul, Bitbucket czy Bamboo. Dzięki temu już w pierwszych dniach pracy będziesz tworzyć oprogramowanie w języku, architekturze oraz skali która będzie ograniczona tylko Twoim pomysłem i wyobraźnią

  • Aktywnie uczestniczymy w życiu największych grup użytkowników związanych z technologiami w jakich pracujemy (JS, React, microfrontendy) w Polsce, organizując szkolenia/warsztaty i prezentacje w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Krakowie

  • Posiadamy autonomię technologiczną: wybierasz technologię która pasuje do problemu (nie trzeba zgody wszystkich świętych). Ty za nią potem odpowiadasz

  • Posiadamy środowisko łączące nasze prywatne dwa Data Centers (10 000 serwerów) oraz Chmurę Publiczną (Google Cloud oraz Microsoft Azure)

  • Mamy ponad 60 projektów open source, kilka tysięcy gwiazdek na github

  • Regularnie wyjeżdżamy na konferencje w Polsce i zagranicą (Europa i USA), każdy zespół ma budżet na szkolenia i książki, jeśli chcesz się rozwijać, to zawsze Ci pomożemy

  • Dostaniesz od nas laptop z i7, 32GB RAM, SSD - MacBook Pro 16’’ lub 13’’ albo analogicznie topowe serie laptopów Dell z Windows (jeśli nie lubisz Maców), do tego dwa zewnętrzne monitory i wszystkie gadżety których potrzebujesz

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego z programem nauczania stworzonym z myślą o inżynierach, opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Oczekują pracy, która ma głębszy sens (nie tylko “management zlecił”) i chcą cieszyć się z jej rezultatów

  • Chcą być dumne z kodu, który tworzą. Chętnie przyjmują uwagi i dzielą się wiedzą w trakcie Code Review

  • Potrafią szukać efektywnych rozwiązań do wymagań stawianych przez użytkowników

  • Korzystają z danych do podpierania swoich decyzji

  • Ciągle się rozwijają i aktualizują swoją wiedzę

  • Znają bardzo dobrze czysty Javascript, ale potrafią również dobrać odpowiednie narzędzie/framework do konkretnego zadania

  • Rozumieją zagadnienia i techniki związane z wydajnością, ich wykorzystanie i implikacje dla końcowego użytkownika

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć