Big Data Engineer - Data & AI

  • Pełny etat

Opis stanowiska

Widełki wynagrodzenia przewidziane przy tym stanowisku to: 12 500 - 17 000 PLN

W ramach obszaru Data & AI realizujemy projekty oparte o praktyczną aplikację "data science" i "artificial intelligence" o niespotykanej w Polsce skali. Data & AI to grupa ponad 100 doświadczonych inżynierów BigData zorganizowanych w kilkanaście zespołów o różnych specjalizacjach. Część z nich buduje dedykowane narzędzia do tworzenia i uruchamiania przetwarzań BigData czy wdrażania modeli ML dla całej organizacji. Inni pracują bliżej klienta i odpowiadają za realizację silnika wyszukiwarki, tworzenie rekomendacji, budowania profilu kupujących czy rozwój platformy eksperymentacyjnej. W obszarze są też zespoły badawcze, których celem jest szukanie rozwiązań dla nietrywialnych problemów wymagających stosowania uczenia maszynowego.

Dołącz do nas! Szukamy inżynierów BigData o różnorodnych specjalizacjach, inżynierów którzy chcą się rozwijać, budując rozwiązania dla milionów klientów Allegro.

Dlaczego miał(a)byś z nami pracować?

  • W Allegro zajmiesz się przetwarzaniem petabajtów danych i miliardów zdarzeń dziennie

  • Staniesz się uczestnikiem jednego z największych projektów budowania platformy danych w GCP

  • Twój rozwój będzie podążał za najnowszymi trendami technologicznymi opartymi o open source (data mesh, data streaming)

  • Będziesz miał(a) realny wpływ na kierunki rozwoju produktów i na wybór technologii. Korzystamy z najnowszych i najlepszych dostępnych technologii, ponieważ sami je dobieramy do naszych potrzeb

  • Będziesz mieć możliwość pracy w zespole doświadczonych inżynierów i specjalistów big data, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą, także publicznie w ramach allegro.tech

  • Raz do roku możesz skorzystać z możliwości pracy w innym zespole (tzw. turystyka zespołowa)

Ze swojej strony oferujemy:

  • Sprawdź sam/a, a oprócz tego m.in:

  • Nowoczesne biuro i narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych w systemie kafeteryjnym – Ty decydujesz z czego korzystasz

  • Zajęcia angielskiego opłacane przez nas

  • Budżet szkoleniowy oraz wewnętrzna platforma MindUp

Ofertę kierujemy do osób, które:

  • Potrafią i lubią programować w językach: Java lub Scala

  • Mają doświadczenie w ekosystemie Big Data (Hadoop, Spark, Kafka, Airflow, Druid)

  • Dodatkowym atutem będzie znajomość GCP (Dataproc, Dataflow, BigQuery, Pubsub)

  • Stosują dobre praktyki (clean code, code review, TDD, CI/CD)

  • Sprawnie poruszają się w systemach z rodziny Unix/Linux

  • Interesują się zastosowaniem ML / AI

  • Mają pozytywne nastawienie i umiejętności pracy w zespole

  • Chcą się rozwijać i aktualizować swoją wiedzę

Wyślij nam swoje CV i sprawdź dlaczego #dobrzetubyć